حوادث رانندگی آذربایجان شرقی 19 کشته داشتسرهنگ ناموران روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: از 24 اسفند 96 تا 8 فروردین 97 در اثر حوادث رانندگی در نقاط مختلف آذربایجان شرقی 9 نفر در صحنه حادثه و 10 نفر در بیمارستان فوت کردند.
وی عمده علل این حوادث رانندگی را رعایت نکردن سرعت مطمئن و خواب آلودگی عنوان کرد و گفت: در مدت یاد شده شاهد افزایش سوانح رانندگی منجر به جرح در محورهای استان هستیم.
سرهنگ ناموران با اشاره به اینکه در زمان حاضر تراکم خودرو در بیشتر محورهای استان بالاست، بر ضرورت رعایت مقررات و پرهیز از رانندگی خطرآفرین تاکید کرد.
وی با اشاره به چند فقره حادثه واژگونی خودرو در تعطیلات نوروزی امسال تاکید کرد: رانندگان در شرایط خستگی و خواب آلودگی باید از ادامه سفر خودداری کنند.
وی واژگونی و خروج از مسیر را بیشترین عامل تصادفات جاده ای در استان ذکر کرد و گفت: با توجه به اینکه اکثر معابر دو طرفه است بنابراین سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ باعث برخورد شاخ به شاخ خودروها و در نتیجه حوادثی منجر به مرگ و مصدومیت شدید می شود.
به گفته سرهنگ ناموران خستگی بیش از حد و آلودگی نیز از جمله علل تصادفات نوروزی در جاده های استان است که از رانندگان خواهش می شود به محض احساس خستگی و خواب آلودگی ماشین را در جای امنی پارک کرده و قدری استراحت کنند تا شاهد وقوع حوادث ناگوار نباشیم.
استان آذربایجان شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۳۹ کیلومتر بزرگراه، ۱۰۴۲ کیلومتر راه اصلی، ۱۷۲۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰۵۶۹ کیلومتر راه روستائی است.
3071/518انتهای پیام /*