خاطرات عکاسی از سردار سلیمانی

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، در این برنامه واجدی درباره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: در ۱۵ سال اخیر در مقاطعی که دعوت می‌شدم به‌خصوص در یادواره‌های شهدا، آن بزرگوار حضور داشتند چراکه به شهدا علاقه‌مند بودند.

وی ادامه داد: از طرفی در جبهه مقاومت سوریه و عراق برای بحث عکاسی و ضبط اتفاقاتی که در آنجا رخ می‌داد و همین‌طور در نبرد با تکفیری‌ها و داعش، چند بار توفیق داشتم خدمت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی باشم.

واجدی افزود: هرگز فکر نمی‌کردم که ایشان به شهادت برسند؛ چرا که حدود ۴۰ سال در نبرد با دشمنان در جبهه‌های مختلف حضور داشتند، دشمن سرسخت اسراییل و آمریکا بودند و سال‌ها با کسانی که دست نشانده آمریکا بودند مبارزه کردند و در نهایت با هدف مستقیم همان دشمن اصلی شیطان بزرگ آمریکا به درجه شهادت رسیدند.

این هنرمند خاطرنشان کرد: در طول این سال‌ها چهره با جذبه، با ابهت و ذکر و خیر خوبی‌ها و دلاوری‌های ایشان و لبخند ملکوتی که بر لب‌های ایشان بود، زبانزد عام و خاص است.

واجدی ادامه داد: در دوران مختلف در یادواره‌های شهدا وقتی خانواده شهدا در کنار او قرار می‌گرفتند روحیه ایشان بسیار عوض می‌شد. لبخند به لبشان می‌آمد و دست مهربانی بر سر فرزندان شهدا می‌کشیدند و آنجا بود که علیرغم اینکه علاقه‌ای به دیده شدن در عکس‌ها نداشتند اما در این شرایط و در کنار خانواده شهدا می‌گفتند از من عکس بگیرید.

وی یادآور شد: در یکی از مراسم یادواره شهدای حرم در حال عکاسی از ایشان و خانواده شهدا بودم که ناگهان گفتند این همه سال از من عکس گرفتی نمی‌خواهی با هم عکس یادگاری داشته باشیم، من شوکه شدم، با خودم گفتم سردار سلیمانی با آن همه جذبه به من عکاس می‌گوید که بیا با هم عکس بگیریم، این شد که در کمال ناباوری کنار ایشان ایستادم و دوربین را به دست یکی از همکاران دادم که عکسی یادگاری از من و ایشان انداختند که ماندگار شد.

ابهتی که سردار داشتند هر هنرمندی را تحت تاثیر قرار می‌داد که ناشی از آن روحیه شهادت‌طلبی و روحیه علی‌وار ایشان است.

انتهای پیام