خطای انسانی بیشترین عامل تصادفات رانندگی استبه گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سردار حسین اشتری روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا(مرفوک راهور) افزود: ما باید به سمتی حرکت کنیم که شاهد کمترین آمار تصادفات و جان باختگان و مجروحین به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی باشیم.
فرمانده نیروی انتظامی توضیح داد: در این موضوع عزم ما جزم است و این اراده در ناجا وجود دارد که تعداد تلفات و جان باختگان حوادث رانندگی و ترافیکی کاهش یابد و وقتی هم به کاهش تلفات جاده‌ای در دهه گذشته نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که در همین مسیر قدم های خوبی برداشته ‌ایم اما باید این قدم ها با شتاب بیشتری ادامه یابد.
سردار اشتری اضافه کرد: وقتی به ظرفیت موجود در بدنه نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های ذیصلاح و مرتبط در این حوزه نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که حتما می‌توانیم خسارت‌ها و تلفات حوادث رانندگی و ترافیکی را کاهش دهیم تا بتوانیم آنچه مد نظر مقام معظم رهبری است را به انجام برسانیم.
وی در ادامه تصریح کرد: رانندگان تمامی وسایل نقلیه که در ایام تعطیلات نوروز در حال تردد در جاده ها و مسیرهای مواصلاتی سراسر کشور هستند باید هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند و از سبقت و سرعت غیر مجاز پرهیز کنند تا ما شاهد کمترین خسارت‌ها و تلفات در باقی مانده ایام تعطیلات نوروزی باشیم.
سردار اشتری در پایان خاطرنشان کرد: در آغاز سال ۹۷ مثل سنوات گذشته امکانات خودرویی و نیروی انسانی مناسبی برای کنترل ترافیک به پلیس راهور ناجا اضافه شد تا پرسنل راهور به وظایف و مسئولیت‌های محوله عمل کنند؛ چرا که ما افتخارمان خدمت رسانی به مردم است.
اجتمام**7029**1569انتهای پیام /*