خواستگار ناکام آرامش خانواده ای را بر هم زدبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ‌حاجعلی صالحی‌ رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی غرب استان تهران در رابطه با این پرونده گفت: با ورود یک فقره پرونده با موضوع مزاحمت اینترنتی و تهدید در فضای مجازی به پلیس فتا کارشناسان این پلیس در گام اول اظهارات شاکیه را مکتوب کردند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: شاکی اعلام داشت مدتی است که فردی ناشناسی با شماره‌های مختلف مجازی و با شماره‌های خارج از کشور با ارسال پیام در شبکه اجتماعی با بیان اینکه اطلاعات شخصی بسیاری از بنده دارد اقدام به تهدید نموده است. البته قبل از شروع تهدید با ارسال پیام‌های عاشقانه و در نتیجه پس از روبرو شدن با بی‌توجهی بنده اقدام به فحاشی و تهدید اقدام کرده و این امر موجب سلب آسایش و آرامش روانی خود و خانواده‌ام شده است.
سرهنگ صالحی ادامه داد: ماموران اداره مبارزه با جرایم پلیس فتا با به کارگیری روش‌های فنی و شگردهای تخصصی‌، متهم را در شهر جدید پرند، شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر کردند.
وی گفت: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های فنی ماموران پلیس با مشاهده مدارک مستدل و غیر قابل انکار، به بزه انتسابی اعتراف کرده و بیان داشت، دو سال پیش از شاکیه خواستگاری کردم لیکن وی جواب رد به خواستگاری بنده داده و یک‌سال بعد با فرد دیگری ازدواج کرد فلذا با انگیزه انتقام جویی برای برهم زدن زندگی وی این کار را انجام دادم. متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضائی شد.

**عامل فروش داروهای غیر مجاز در فضای مجازی دستگیر شد
سرهنگ حسن کوره بلاغی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از دستگیری دو نفر خبر داد که اقدام به تبلیغ و فروش داروهای غیر مجاز در فضای مجازی می‌ کردند.
وی افزود: برابر گزارش واصله از یکی از استانها مبنی بر تبلیغ و فروش داروهای غیر مجاز در یکی از شبکه‌های اجتماعی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
کوره بلاغی ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته در روند رسیدگی به پرونده دو نفر از متهمینی که در این قضیه دخیل بودند شناسایی و با دستور مقام قضایی دستگیر گردیدند.
این مقام ارشد انتظامی گفت: با بررسی‌های صورت گرفته مقداری داروی غیر مجاز نیز از محل اقامت آنان کشف شد.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی ادامه داد: در تحقیقات بعمل آمده، متهمین اعلام داشتند با راه‌اندازی صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش داروها کرده بودند و از غیر مجاز بودن داروهای فروخته شده نیز اطلاعی نداشتند.
وی گفت: با توجه به فعالیت مجرمانه این افراد در فضای سایبر، برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی گردیدند.

**کشف زمین خواری 5 میلیارد و 350 میلیون ریالی
سرهنگ محمود علی فر فرمانده انتظامی ‘گنبدکاووس’ استان گلستان از کشف یک فقره زمین خواری به ارزش 5 میلیارد و 350 میلیون ریالی در یکی از مناطق روستایی خبر داد و گفت:مبارزه با متصرفان اراضی ملی یکی از اولویت های مهم اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی است، در همین راستا همکاری و تعامل بسیار خوبی مابین دستگاه انتظامی، قضائی و اداره منابع طبیعی در حوزه برخورد با پدیده زمین خواری موجب کشف یک فقره زمین خواری در یکی از روستا های این شهرستان شد.
این مقام انتظامی ادامه داد: برابر گزارش گروهان مرزی ‘ کرند’ مبنی بر یک فقره زمین خواری و شکایت نماینده اداره منابع طبیعی شهرستان گنبد و ارائه مدارک و مستندات مالکیت و نقشه های هوایی ملک مذکور، موضوع پس از بررسی اولیه و اخذ دستور قضائی مورد بررسی بیشتر قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران این یگان به همراه ماموران منابع طبیعی برای بررسی بیشتر موضوع به محل عزیمت ومشاهده کردند متهم 107 هزار متر مربع از اراضی ملی به ارزش تقریبی 5 میلیارد و 350 میلیون ریال را تصرف کرده که به دلیل نداشتن مدارک کافی برای اثبات مالکیت دستگیر و پرونده به همراه متهم به دادگاه ارسال شد.

**رفع زمین خواری 3 میلیارد ریالی
سردار کامرانی صالح فرمانده انتظامی استان همدان از رفع زمین خواری به ارزش بیش از 3 میلیارد ریال در شهرستان کبودرآهنگ خبر داد و گفت: در پی اطلاع از تصرف 169هزار و 665 متر مربع از اراضی ملی در شهرستان ‘کبودرآهنگ’، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرارگرفت.
وی افزود: با بررسی به عمل آمده مشخص شد 5 نفر بدون هیچ گونه سند و مدرکی دال برمالکیت، اراضی ملی را تصرف کرده اند. با طرح شکایت از سوی اداره منابع طبیعی و با هماهنگی قضائی اراضی از تصرف متصرفان خارج شد.
فرمانده انتظامی استان در پایان با اشاره به این که ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده بیش از3 میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

**کشف بیش از 83 میلیارد ریال کالای قاچاق در آب های بوشهر
سرهنگ ‘ولی‌اله رضایی‌نژاد’ فرمانده دریابانی استان بوشهر از کشف بیش از 83 میلیارد ریال کالای قاچاق در آب های استان طی یک ماهه گذشته خبر داد و گفت: تلاش‌های شبانه روزی در برقراری هر چه بیشتر نظم و مبارزه با هرگونه ناامنی و برخورد با قاچاقچیان در دستور کار دریابانان است.
وی افزود: در راستای ایجاد نظم و امنیت و جلوگیری از ورود کالای قاچاق در سطح حوزه استحفاظی همچنین ارتقای امنیت اجتماعی، دریابانان استان بوشهر در سطح حوزه استحفاظی با برخورد قاطع، نظم و امنیت را در دریا به ارمغان آوردند.
فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: طی یک ماهه گذشته، هزار و 450 لیتر مواد سوختی، 139 هزار نخ سیگار، هزار و 830 متر پارچه، هزار کیلوگرم پوشاک، 3 هزار و 650 کیلوگرم پودر نیروزا، 14 میلیون و 295 هزار عدد قرص غیرمجاز، 34 هزار و 780 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی،و صدها قلم کالای قاچاق کشف که طبق نظر کارشناسان، ارزش ریالی کالاهای مکشوفه طی این مدت، 83 میلیارد و 915 میلیون و 458 هزار ریال برآورد شده است.
وی با اشاره به دستگیری 24 نفر طی این مدت، گفت: توقیف 17 شناور متخلف، 4 دستگاه خودرو و متلاشی شدن یک باند قاچاق از دیگر اقدامات دریابانی استان بوشهر بوده که پس از تشکیل پرونده مقدماتی به همراه متهمان، تحویل مراجع قانونی شدند.

**کالای قاچاق 4 میلیارد دلاری در پلدختر توقیف شد
سردار ‘مهدیان نسب’ فرمانده انتظامی استان لرستان از کشف یک میلیون و 258 هزار عدد لوازم ساخت گل پلاستیکی و تزئینی قاچاق به ارزش 4 میلیارد ریال در پلدختر خبر داد و گفت: ماموران انتظامی در آزادراه ‘پل زال’ به 2 دستگاه تریلی مشکوک و آنها را توقیف کردند.
وی افزود: در بازرسی از خودرو مذکور، یک میلیون و 258 هزار عدد انواع لوازم ساخت گل پلاستیکی و تزئینی فاقد مجوز گمرکی که از استان های جنوبی بارگیری شده بود، کشف شد.
فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به اینکه در این رابطه 2 نفر دستگیر شدند، اظهار داشت: کارشناسان ارزش کالای کشف شده را 4 میلیارد ریال اعلام و متهمان تحویل مراجع قضائی شدند.

**کشف بادام های قاچاق زیر بار آهک
سرهنگ سهراب قرقانی فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم استان اصفهان از کشف یک محموله بادام هندی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال که زیر بار آهک جاسازشده بود خبر داد و گفت: ماموران ایستگاه ایست و بازرسی ‘شهید رئیسیان’ شهرستان سمیرم هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون کشنده ‘اف اچ’ حامل بار آهک مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.
این مقام انتظامی گفت: در بازرسی از این خودرو 270 کیسه 20 کیلوگرمی بادام هندی قاچاق که زیر بار قانونی آهک جاساز شده بودند، کشف شد.
سرهنگ قرقانی با اشاره به اینکه راننده خودرو مدارک گمرکی را ارائه نداد، افزود: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم در پایان از دستگیری راننده خودرو و تحویل او به مراجع قضائی خبر داد و افزود: نیروی انتظامی باتمام ظرفیت و توان عملیاتی با قاچاقچیان کالا برخورد قاطع و قانونی می کند.

**کشف 600 کیلوگرم تریاک در غرب استان تهران
سردار’محسن خانچرلی’فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف 600 کیلوگرم تریاک و دستگیری یک قاچاقچی موادمخدر خبر داد و گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با به دست آوردن اخبار و اطلاعاتی مبنی بر اینکه فردی با تهیه محموله موادمخدر از جنوب کشور قصد انتقال آن را با یک دستگاه خودروی پژو 405 به غرب استان تهران دارد ،بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر قرار گرفت.
وی افزود: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان اقدام به پایش محورهای منتهی به غرب استان تهران کرده که نهایتاً خودرو مذکور را در شهر پرند شناسایی و توقیف کردند.
سردار خانچرلی گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر در بازرسی از خودرو 600 کیلو گرم تریاک در 62 بسته کشف کردند.
فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با اشاره به اینکه در این راستا خودروی پژو توقیف شد ، افزود: قاچاقچی دستگیر شده به همراه مواد مکشوفه به مرجع قضائی تحویل داده شد.

** کشف 2 میلیارد ریال کالای قاچاق در چهارمحال و بختیاری
سردار ‘غلامعباس غلامزاده’فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری از کشف کالای قاچاق به ارزش 2میلیارد ریال در محور ‘شهرکرد- سورشجان’، خبر داد و گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه قاچاقچیان کالا قصد دارند محموله ای را از محور مواصلاتی ‘شهرکرد- سورشجان’ به استان های مرکزی کشور منتقل کنند، بررسی موضوع در دستور کار مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان شهرکرد قرار گرفت.
وی افزود: در این راستا ، مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی طی عملیات ایست و بازرسی در این محور 2 دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق را متوقف کردند.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو ها 63 طاقه پارچه قاچاق فاقد هرگونه مجوز و برگ سبز کشف و 2 نفر نیز دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش این محموله را 2 میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
اجتمام9105 ** 1418
گزارش: معصومه نیکنام ** ناشر: مریم برزآبادیانتهای پیام /*