خودکفایی 15 درصدی مددجویان کمیته امدادبه گزارش ایرنا، پرویز فتاح روز چهارشنبه در نشست با استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: طی 2 سال گذشته جمعیت تحت پوشش این نهاد یک میلیون و 740 هزار خانوار بود.
وی با بیان اینکه منحنی مددجویان در کشور رو به کاهش است، تصریح کرد: درحالی که برخی سیاه نمایی کرده و عنوان می کنند کشور روبه فقر می رود، اما این امر درست نیست و با اقدامات خوبی که در حوزه اشتغال و توانمندسازی مددجویان در حال انجام است، امید به تحقق شعار رئیس جمهوری مبنی بر ریشه کن کردن فقر مطلق در کشور داریم.
فتاح در ادامه از افزایش 75 درصدی اعتبارات کمیته امداد در تبصره 14 بودجه سال 97 خبر داد و گفت: 40 هزار میلیارد ریال اعتبارات این نهاد در سال جاری برای پرداخت مستمری ماهانه مددجویان بوده است که دولت این رقم را برای سال آینده، 70 هزار میلیارد ریال پیشنهاد کرده و هیچ ردیفی در بودجه 97 این میزان رشد نداشته است.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال مددجویان اظهار کرد: امسال 21 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد در نظر گرفته شد که تاکنون 70 درصد آن جذب شده و امید است تا پایان سال به طور کامل جذب شود که این موضوع همکاری بانک های عامل را نشان می دهد.
فتاح، همکاری دولت و مجلس با کمیته امداد را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: از اول امسال در یک هماهنگی ملی بین دولت و مجلس مستمری مددجویان به بیش از سه برابر افزایش یافته و تاکنون بصورت صد درصد محقق شده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در یک ابتکار شایسته واریز مستمری و یارانه مددجویان در دی ماه امسال به کمیته امداد واگذار شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این دیدار افزود: 6 درصد جمعیت و 11 درصد خانوارهای استان تحت پوشش کمیته امداد هستند و تلاش می کنیم با ایجاد شغل و توانمندسازی این افراد آنها را خودکفا کنیم.
اقبال عباسی تصریح کرد: آمادگی برای کمک و همکاری با کمیته امداد در حوزه احداث مسکن مددجویان را داریم و در این رابطه از هیچ تلاشی دریغ نمی شود.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه هایی با کمیته امداد خاطرنشان کرد: تفاهم نامه هایی که از سوی مسئولان قبلی استان با کمیته امداد منعقد شده است را قبول داشته و اجرایی شدن آن را ادامه می دهیم.
به گزارش ایرنا، این دومین سفر پرویز فتاح به استان چهارمحال و بختیاری طی سال جاری است.
بررسی اقدامات انجام شده در استان در مناطق مختلف به ویژه مناطق محروم از برنامه های سفر یک روزه رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به چهارمحال و بختیاری است.
خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
7363//6021انتهای پیام /*