دبیر کل مجمع تقریب مذاهب: صلح بدون عدل ایجاد نمی شودبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام محسن اراکی روز جمعه در بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی و دومین کنفرانس ویژه راه ابریشم گفت: صلح بدون عدالت ممکن نیست و بدون عدل نمی شود صلح برقرار کرد و عدل مطلع همه ملت ها است؛ ملت ها در هدف ایجاد عدل، مشترک هستند و همه ملت ها در ایجاد عدالت مشترک هستند.
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی افزود: اگر می خواهیم در جامعه بشری صلح برقرار شود، نباید مانع ترقی و پیشرفت دیگران شویم.
اراکی با تاکید بر اهمیت توجه کشورها و احزاب سیاسی به رشد و توسعه آسیا خاطرنشان کرد: در منطقه خاورمیانه، سوریه و عراق، جنگ بین شیعه و سنی وجود ندارد و از زمانی که پای آمریکا به این منطقه باز شد، جنگ بین مردم به وجود آمد البته این جنگ بین احزاب سیاسی است نه مردم منطقه، چون قرن ها است که با برادری در کنار هم زندگی می کنند.
اراکی تصریح کرد: اگر در فلسطین عدل ایجاد شود و همه فلسطینیان در انتخابات آزاد شرکت کنند و نظام سیاسی مورد نظر خود را انتخاب کنند، قطعا امنیت و صلح ایجاد می شود.
وی گفت: از نظر ایران، در سوریه و بحرین و یمن باید انتخابات آزاد برگزار شود و مردم این کشورها نظام سیاسی خود را انتخاب کنند؛ و عربستان و امارات بجای اینکه بمب بر سر مردم یمن بریزند، به آبادانی این کشور کمک کنند.
بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی(ICAPP) و دومین کنفرانس ویژه ‘راه ابریشم’ صبح امروز –جمعه- با حضور سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه در محل سالن اجلاس سران با حضور شخصیت های سیاسی و حزبی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مختلف جهان آغاز به کار کرد.
این کنفرانس به میزبانی حزب موتلفه اسلامی با مشارکت صد نفر از رهبران، دبیران کل و مقامات ارشد 40 حزب و سازمان سیاسی از 25 کشور آسیایی و نیز مسوولان سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی آغاز به کار کرده است.
شرکت کنندگان در این رویداد بین‌المللی در نشست‌های مختلف در سه موضوع اصلی ‘نقش احزاب در کاهش تنش‌ها و مواجهه با افراط‌گرایی، احزاب و توسعه پایدار شهری و نقش احزاب در توسعه سیاسی، تبادل فرهنگی و گسترش مبادلات تجاری در مسیر راه ابریشم’ سخنرانی می‌ کنند.
سیام**9103**3070**
خبرنگار: حمید شهریاری* انتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*