دستگاه قضایی برای برطرف شدن موانع سرمایه گذاری تلاش می کندبه گزارش ایرنا، احمد خسروی وفا روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان اصفهان، با بیان اینکه سرمایه گذاری در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارد افزود: این وظیفه در راستای اجرای دستورالعمل پیگیری اجرای سیاستهای کلی اقصاد مقاومتی در قوه قضاییه برای دستگاه های قضایی تعریف شده است.
وی با بیان اینکه مقابله با مفاسد اقتصادی راه را برای سرمایه گذاری هموار می کند، گفت: دستگاه قضایی استان اصفهان در راستای نیل به اهداف متعالی اقتصاد مقاومتی ضمن حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال سالم، با مفاسد اقتصادی با جدیت برخورد می کند.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان با تأکید بر اجرایی شدن دقیق مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی این استان گفت: عزم و همت جدی مسئولان و حمایت همه جانبه از بنگاه ها، فعالان اقتصادی و تشویق به سرمایه گذاری از مهمترین اهداف و وظایف حال حاضر به شمار می رود.
وی تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه و استان ها را اقدامی مهم و عملیاتی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: برنامه ریزی کارشناسی برای اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد.
رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان اصفهان با اشاره به اینکه در جلسه قبل این ستاد مصوباتی به تصویب رسید خاطرنشان کرد: تشکیل ستادهای فرعی و انتخاب اعضای آن، تعیین شعبی از دادسرا و محاکم عمومی و انقلاب و تجدیدنظر برای رسیدگی ویژه و تخصصی به پرونده های حقوقی و کیفری اقتصادی و مرتبط با سرمایه گذاری از جمله مصوباتی بود که اجرایی شد.
وی، آغاز صدور مجازات های جایگزین حبس توسط قضات را در راستای کاهش آمار جمعیت کیفری زندان ها و مرتبط با اقتصاد مقاومتی و مؤثر در اهداف و سیاستهای آن دانست و اهتمام بیشتر آن را از سوی محاکم قضایی استان خواستار شد.
خسروی وفا، تشکیل کمیته مشاوره و داوری با حضور قضات و اعضای مرتبط که یکی از بندهای دستورالعمل یاد شده است را از مهمترین مصوبات این جلسه اعلام کرد.
در این جلسه مقرر شد، اعضا نقطه نظرات خود در خصوص برنامه های اجرایی ستاد در سال 97 را جمع بندی و به دبیرخانه ستاد ارسال کنند.
براساس اعلام رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی ایران، اصفهان همراه با 6 استان دیگر در بین موفق ترین استان ها در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی قرار دارند.
در سال گذشته 129 طرح برای جذب سرمایه گذاری خارجی به ارزش 14.4 میلیارد یورو در استان اصفهان تدوین شد.
ایجاد تحول در روابط بین المللی جمهوری اسلامی ایران و خنثی سازی پروژه ایران هراسی بویژه پس از برجام، نه تنها سایه تهدید و تحریم علیه کشورمان را کنار زد بلکه رویکرد بین المللی به سمت همکاری با جمهوری اسلامی ایران جهت گرفت بگونه ای که هیات های سیاسی، اقتصادی و بازرگانی از کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در کشورمان اعلام آمادگی کردند.
در طی سه سال گذشته بیش از یکصد هیات اقتصادی به استان اصفهان سفر کرده و تمایل خود را برای توسعه همکاری دوجانبه و سرمایه گذاری در این استان بویژه در بخش آب اعلام کرده اند.
ت/6994 / 2093 ** خبرنگار: آرزو فلاح ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*