دهلرانی در شهادت ام ابیها به سوگ نشستندبه گزارش ایرنا،مردم ولایتمدار شهرستان دهلران در سالروز شهادت بانوی دو عالم با حضور در خیابان امام این شهر دسته جات سینه زنی برپا کردند.
آحاد مختلف مردم از میدان بسیج این شهر تا مسجد جامع با راه اندازی دسته جات سینه زنی مقام ارزشمند فاطمه زهرا (س)را ارج نهادند و به سینه زنی و مداحی پرداختند.
براداران و خواهران دهلرانی آمدند تا ارادت خود به اهل بیت و بویژه بی بی دو عالم نشان دهند و در این روز با دلی مالامال از عشق اهل بیت در عزای الگوی زنان جهان اشک ریختند.
عاشقان فاطمه زهرا(س) امروز در خیابان امام شهر دهلران ندای یا فاطمه یا فاطمه سر دادند تا بگویند ام ابیها همچنان در قلب مومنان و عاشقان جا دارد و هرگز راه و رسمش فراموش نمی شود.
مداحان با مداحی و عاشقان با سینه زنی در سالروز شهادت فاطمه زهرا صحنه های از عشق و ارادت به اهل بیت به نمایش گذاشتند که در وصف قاب تصاویر نمی گنجد.
آری عشق و ارادت به این بانوی بزرگ آفرینش مردم را به خیابان آورد تا در سالروز شهادتش اشک بریزیند و با اولیا و دوستداران اهل بیت در این ماتم شریک شوند.
عزادارن بانوی دو عالم در ادامه در مسجد جامع شهر دهلران تجمع کردند و مراسم سینه زنی و مداحی و سخنرانی در وصف این الگوی طیبه برپا کردند.
امام جمعه دهلران در جمع عزادارن فاطمه زهرا(س) در مسجد جامع این شهر به فضایل فاطمه اشاره و گفت: خداوند در وصف او سوره ها و ایات متعدد بیان کرد و راه را بخوبی به همه نشان داده است.
سید محسن موسوی افزود:خدا دنیا را برای فاطمه افرید و فرشتگان در محضر فاطمه زهرا عرض ارادت می کردند ومقام او در نزد همه بالا و بلند مرتبه است و این از عنایت خداوند به این بانوی بزرگ بود تا الگوی زنان شود.
وی گفت:پیامبر که عصاره همه خوبی های عالم است در مقابل فاطمه بلند می شد و از او بوی خدا و بهشت استشمام می کرد و او را نور چشم خود خطاب می کرد که این نشان از مقام و منزلت اوست.
امام جمعه دهلران بر ضرورت فاطمه شناسی و پیاده کردن سیره وروش او در زندگی تاکید کرد و افزود:همه باید اعمال و رفتار و سبک زندگی اسلامی و سیره عملی فاطمه را در زندگی خود پیاده کنیم و با سبک زندگی فاطمه زهرا زندگی کنیم و حجاب و عفاف را بیش از پیش رعایت کنیم و در تربیت فرزندان به سبک فاطمی توجه کنیم .
عزداری،سینه زنی و مداحی و سخنرانی از ویژه برنامه های سالروز شهادت فاطمه زهرا(س) در دهلران بود.
7175 /6034انتهای پیام /*