دهم فرودین پرحادثه ترین روز جاده های کشور از ابتداء سال بودبه گزارش ایرنا، سردار اسکندر مومنی روز شنبه در حاشیه بازدید از آزاد راه کرج – قزوین در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه سرعت و سبقت غیر مجاز علت عمده تصادفات بوده است اظهار کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی، سرعت و سبقت 40 درصد از عامل تصادفات را به خود اختصاص داده بود که این میزان در 24 ساعت گذشته به 64 درصد افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته، 37 نفر در جاده های کشور بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده اند.
مومنی گفت: انتظار ما از رانندگان این است که بر بازگشت از سفرهای خود مدیریت داشته و از شتاب عجله پرهیز کنند.
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی آمادگی کامل را برای بازگشت مسافران دارد بیان داشت: علت حادثه ها، رانندگان متخلف و حادثه ساز هستند که البته تعدادشان اندک است.
مومنی با بیان اینکه مسافران نوروزی، سفرهای خود را به روزهای آخر موکول نکنند گفت: طرح ویژه ای از سوی پلیس برای روز طبیعت در نظر گرفته شده و پلیس در آماده باش کامل در مراکزی چون پارک ها قرار دارد.
جانشین ناجا افزود: پلیس با رانندگان متخلف برخورد قانونی و در حوزه سرعت خودرو های متخلف را توقیف می کند.
مومنی با اشاره به افزایش بار ترافیکی در تمامی جاده های کشور با موج بازگشت مسافران نوروزی خاطر نشان کرد: البرز پرتردد ترین استان کشور و پس از آن استان های خراسان، گیلان مازندران هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی قرارگاه مبارزه با قاچاق در سال جاری اظهار داشت: با راه اندازی این قرارگاه ، تمامی تلاش مان است که در کاهش ورود کالاهای قاچاق به کشور اقدام کنیم.
7414/1535انتهای پیام /*