دولت به سازمان های مردم نهاد نگاه مشارکتی داردبه گزارش ایرنا علی اسماعیلی روز یکشنبه در ششمین نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد خراسان جنوبی افزود: اشتغال جوانان بخصوص مزدوجین در اولویت دستگاه ها و سمن ها قرار گیرد تا جوانان با ازدواج درگیر مشکلات نشوند.
وی از سازمان های مردم نهاد که در حوزه اشتغال جوانان فعالیت می کنند خواست از تمامی ظرفیت و امکانات دولت استفاده کنند تا گامی موثر در این زمینه برداشته شود.
وی با بیان اینکه گذشت و ایثار روح حاکم بر سازمان های مردم نهاد را تشکیل می دهد عنوان کرد: برای حفظ این نظام جوانان بسیاری در راستای فطرت پاک از جانشان گذشتند تا امروز این امنیت در کشور حاکم شود.
معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: نگاه استانداری به اجتماعی شدن، حرکت و کمک گرفتن از مردم در همه ابعاد است و هر جا که حاکمیت به مردم رجوع کرد بدون شک موفق عمل کرده است.
وی در توضیح به درخواست محمدرضا عرب پور نماینده سازمان مردم نهاد آیه های استقامت مبنی بر تقویت کتب دفاع مقدس و حمایت از آنها گفت: مسلما امنیتی که امروز وجود دارد مرهون خون شهداست و باید ناگفته های ایثار و شهادت به رشته تحریر درآید که مکاتبه های لازم انجام خواهد شد.
وی تاکید کرد: جامعه ما امروز تشنه فرهنگ ایثار و شهادت است و باید درک کنیم پست های امروزی ارزشی ندارد و نباید بر سر آن دعوا کنیم بلکه بهترین راه زنده نگه داشتن یاد شهدا با خدمت صادقانه است.

** وظیفه دوچندان برای ایجاد کارآفرینی و اشتغال
اسماعیلی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: باید بپذیریم بخش زیادی از آسیب ها و نارسایی ها، مربوط به مسائل اقتصادی است و این مهم وظیفه دولت و سازمان های مردم نهاد را برای ایجاد کارآفرینی و اشتغال دوچندان می کند.
وی بیان کرد: در همین ارتبط استانداری در حوزه های تنظیم بازار، کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان تعزیرات در حوزه اختیارات با قدرت وارد عمل خواهد شد که گامی موثر در حوزه اقتصاد مقاومتی برداشته شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی از تدوین و تکمیل سند توسعه استان خبر داد و گفت: طرح های ارایه شده از دل تشکل های مردمی خواهد توانست کمک بزرگی به تدوین این سند داشته باشد و سازمان های مردم نهاد می توانند در این زمینه ما را یاری کنند.
وی در تحسین نماینده سمن های محیط زیست مبنی بر وجود 18 سازمان مردم نهاد محیط زیستی در استان اظهار کرد: بسیار خوشحال کننده و چه خوب است که ظرفیت های محیط زیستی استان هم به خوبی بیان شود.
وی تاکید کرد: اینکه به گفته مسئولان کشوری، خراسان جنوبی امن ترین، پاک ترین و پاکیزه ترین استان کشور است باید اطلاع رسانی شود زیرا امید و نشاط مجموعه زنجیر واری است که به صورت منسجم به هم وصل است.
اسماعیلی خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی سمن ها شد و گفت: نگاه استانداری مشارکتی است و از هیچ تلاشی برای حل مشکلات سمن ها چشم پوشی نخواهیم کرد.
تاکنون 373 سازمان مردم نهاد در استان خراسان جنوبی مجوز گرفته اند که در زمینه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، بهداشت و درمان، محیط زیست، فناوری، امور زیرساختی، ورزشی و عمرانی فعالیت می کنند.
3215*3028انتهای پیام /*