رئیس جمعیت هلال احمر: کارهای خوبی برای راه اندازی انبارهای امدادی آغاز شده استبه گزارش ایرنا علی اصغر پیوندی روز سه شنبه با حضور در شهرستان فردوس افزود: به دنبال این هستیم با راه‌اندازی مرکز امدادی جنوب خراسان، لجستیک و تامین ضروریاتی که در مواقع غیرمترقبه اتفاق می‌افتد را پشتیبانی کنیم و در این خصوص راه‌های مواصلاتی، دسترسی، جمعیت و مناطق خطرخیز مورد نظر است.
وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی زیادی انجام شده ولی کافی نبوده است و پیگیری می ‌کنیم تا در زمان نه چندان دور مرکز امدادی که اساس سیاست سازمان هلال احمر نیز است، در منطقه راه‌اندازی شود.
وی با اشاره به اینکه شهرستان‌ های فردوس و طبس در گذشته تجربه تلخی در ارتباط با وقوع زلزله داشته اند گفت: در آینده حوادث غیرمترقبه زیادی در پیش خواهیم داشت و باید خودمان را برای رویارویی با این حوادث احتمالی آماده کنیم.
رئیس جمعیت هلال احمر و محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با حضور در شهرستان فردوس از مجموعه آبگرم معدنی این شهرستان بازدید کردند.
همچنین در ششمین روز دهه فجر 6 طرح مختلف شامل مسکن مددجویان کمیته امداد، آبیاری کم فشار، پرورش شترمرغ گوشتی و طرح بیابان‌زدایی در مناطق روستایی و عشایری شهرستان فردوس به بهره ‌برداری رسید.
بهره‌‌برداری از یک باب مسکن مددجویی کمیته امداد به نمایندگی از 15 واحد شهری و روستایی با اعتبار 742 میلیون تومان، سه طرح آبیاری کم فشار به مساحت 125 هکتار با اعتبار 347 میلیون تومان، یک واحد پرورش شترمرغ گوشتی با ظرفیت 2 هزار قطعه و و اعتبار 420 میلیون تومان و اجرای طرح بیابان زدایی و نهال کاری به مساحت 285 هکتار و اعتبار 585 میلیون تومان از جمله طرح‌هایی بود که در ششمین روز دهه فجر در شهرستان فردوس افتتاح شد.
به گزارش ایرنا مانور منطقه ای با حضور تیم های بهداشت و درمان استان های گلستان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی از 2 روز گذشته در خراسان جنوبی آغاز شد.
این تیم ها در روستاهای انارستانک و کجه از توابع فردوس، روستای کرغند از توابع قاین، روستای بغداده از توابع سرایان و همچنین تیم شهرستان بیرجند به همراه تیم های امدادی در شهر بیرجند خدمات ارایه می کنند.
شهرستان فردوس با پنج هزار و 100 کیلومتر مربع مساحت و بیش از 42 هزار نفر جمعیت در شمال غربی خراسان جنوبی و فاصله 195 کیلومتری بیرجند قرار دارد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan و کانال تلگرام: irnabirjand@
9865*3028
خبرنگار: اعظم جمالی * انتشار: رسول محمدحسنیانتهای پیام /*