راهپیمایی 22 بهمن در 100 نقطه خراسان جنوبی برگزار می شودحجت الاسلام احمد ملایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تاکنون مسیر راهپیمایی در 50 نقطه از استان شامل شهر، روستا، بخش و مناطق عشایری اعلام شده است و با توجه به تقاضای مردمی از برخی از روستاهای پر جمعیت این آمار به 100 نقطه خواهد رسید.
وی با بیان اینکه سخنرانی محوری راهپیمایی 22 بهمن ماه در مرکز استان حجت الاسلام والمسلمین سید محمد ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی خواهد بود اظهار کرد: در مسیر اعلام شده برای مرکز استان ضمن استقرار غرفه های فرهنگی مربوط به مساجد از سرودهای انقلابی به دعوت گروه احلی من العسل و خواننده انقلابی عبدالله مولوی استفاده خواهد شد.
وی ادامه داد: حضور حماسی و پر شور مردم خراسان جنوبی امسال پر شور تر از سالهای گذشته خواهد بود زیرا مردم خود به وجود آورنده انقلاب بودند و هم اکنون هم به عنوان حافظان انقلاب از آن حراست می کنند.
حجت الاسلام ملایی، تصریح کرد: مردم ایران با حضور پر شور خود 2 پیام مهم را اعلام خواهند کرد که در پیام اول درس عبرتی به همه بدخواهان نظام می دهند و اعلام می کنند که این انقلاب بر پایه مردم بنا شده و دست هر معاندی را از دست اندازی به این نظام کوتاه خواهیم کرد و در پیام دوم به مسئولان نظام یاد آوری خواهند کرد که این نظام بر پایه مردم سالاری دینی بنا شده و مسئولان باید قدردان و خدمتگزار مردم باشند.
وی با بیان اینکه دستاورد های زیادی از پیروزی انقلاب تاکنون به دست آمده است، خطاب به کسانی که قصد اغتشاش در امور این را نظام دارند، گفت: خواسته های قانونی راه قانونی دارد و خواسته هایی که نوعی موج سواری بر مردم و نظام باشد به شدت سرکوب خواهد شد.
مسیر راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در بیرجند مرکز خراسان جنوبی ساعت 9 صبح از میدان شهدا، میدان ابوذر، خیابان ارتش تا میدان قدس برگزار می شود.
همچنین در نهبندان مسیر راهپیمایی از میدان عاشورا خانه- خیابان قائم شرقی- میدان شهدا-خیابان شهدا-میدان امام خمینی (ره) ، در بشرویه از میدان امام خمینی(ره)-بلوار انقلاب- گلزار شهدا، در درمیان از میدان شهید حمزه ای – بلوار امام رضا(ع) – میدان ابوذر- میدان امام رضا(ع) و در سربیشه از میدان امام خمینی(ره)-میدان 17 شهریور- میدان بسیج – میدان صاحب الزمان(عج)-میدان 13 آبان- میدان طالقانی-میدان امام خمینی(ره) و مهدیه است.
این راهپیمایی در سرایان از میدان بسیج- بلوار ولیعصر- میدان قدس- خیابان امام خمینی(ره)- حسینیه سیدالشهدا، در قاین از سه راهی مسجد جامع – خیابان امام – میدان شیرازی -خیابان شهید امین زاده – خیابان جانبازان – میدان امام خمینی (ره ) ، در فردوس از میدان انقلاب- چهار راه شهیدان پارسا- بلوار امام خمینی(ره)- میدان 15خرداد- خیابان مدرس- مصلی و در طبس از میدان انقلاب اسلامی(جلوی باغ گلشن)- به طرف میدان امام خمینی(ره) تا انتهای میدان امام خمینی(ره) برگزار می شود.
همچنین سه راهی آبیز به طرف فلکه آیت الله فقیه مسیر راهپیمایی در زیرکوه تعیین شده است.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan و کانال تلگرام: irnabirjand@
3215* 6054 *خبرنگار: محمدرسول ابراهیمی اسفدن * انتشار – مریم پنجابیانتهای پیام /*