راه اندازی خانه جوان با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در هریسبه گزارش ایرنا، صابر تقویمی روز شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان افزود: تبیین شغل و آموزش کارآفرینی برای جوانان به منظور ایجاد انگیزه و گرایش آن ها به امکانات کارآفرینی در این شهرستان ضروری است.
وی اظهارکرد: برنامه ریزی های مناسبی برای اشتغال جوانان این شهرستان در حوزهای مختلف صنعتی و معدن انجام شده و باید مهارت های لازم جهت اشتغال در صنایع به جوانان آموزش داده شود.
فرماندار هریس لازمه برداشتن قدم های موفق در حوزه های مختلف امور جوانان را برنامه ریزی های مختلف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و اقدام متناسب با این برنامه ریزی ها اعلام کرد.
تقویمی با اشاره به اقدام های انجام شده در شهرک صنعتی بیلوردی، نیروگاه سیکل ترکیبی و معدن طلا و مس در هریس و کمک به رونق فرش با ایجاد نمایشگاه، گفت: این واحدها برای دانش آموختگان در رشته های مرتبط امکان اشتغال را در سال های آتی فراهم می کند.
وی هدف گذاری 2 سال آینده برای جوانان این شهرستان را ایجاد اشتغال برای 2 هزار نفر اعلام کرد و گفت: با اجرای طرح های مختلف تا حد زیادی از مشکل بیکاری این شهرستان کاسته می شود.
تقویمی، سرمایه گذاری های بزرگ از سوی افراد مجرب را در وضعیت کنونی بهتر از اعطای وام های خوداشتغالی دانست و افزود: جذب سرمایه گذاری های عمده در کنار رواج اشتغال های کوچک و خرد به منظور اشتغال جوانان ضروری است.
شهرستان هریس با حدود 70هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
7227/8023/3071انتهای پیام /*