سرپرست شهرداری پردیس: 6 مرکز امداد و نجات پردیس در آماده باش کامل هستندکورش گلریز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: 6 مرکز امداد و نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پردیس شامل سه ایستگاه ثابت در فازهای یک، سه، تحقیقات صنعتی و سه ایستگاه سیار در انتهای بلوار فروردین جنوبی، انتهای بلوار جانبازان جنوبی و میدان امام خمینی (ره) راه اندازی شد.
سرپرست شهرداری پردیس تصریح کرد: 80 نیروی انسانی در بخش های خدماتی و امدادی شامل 44 آتش نشان، 10 نیروی نقلیه سنگین، 15 نیروی خدمات شهری و … آماده فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه طی روزهای گذشته دوره های آموزشی به دانش آموزان مدارس شهر پردیس از سوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پردیس ارائه شده است، گفت: اغلب حوادث شب چهارشنبه آخرسال متوجه کودکان و نوجوانان است، از این رو شهرداری پردیس این قشر را به عنوان جامعه هدف در نظر گرفته و ارائه آموزش به دانش آموزان 34 مدرسه دولتی و غیرانتفاعی را در دستور کار خود قرار داد.
مسئول اورژانس شهرستان پردیس همچنین با تاکید به رعایت نکات ایمنی در شب چهارشنبه آخر سال به شهروندان توصیه کرد: کودکان و افراد سالمند، زنان باردار و کسانی که سابقه تشنج دارند، در منزل بمانند و در صورت بروز حادثه از تجمع در محل حادثه خود داری کنند و راه را برای ورود نیروهای امدادی باز کنند.
نادر شایان در ادامه درباره کمک های اولیه به مصدومان حوادث، اظهار کرد: قبل از رسیدن نیروهای امدادی محل سوختگی را با آب فراوان در حدود 10 دقیقه بشویید و از مالیدن وازلین، خمیر دندان و.. جدا خود داری کنید و نکته دیگر این که عضو سوخته مستعد عفونت است روی آن را بانداژ نکنید، در لحظه بروز حادثه خونسردی خود را حفظ کنید و از پتوی داخل خودرو برای پوشاندن مصدوم استفاده نکنید، پتوهایی که داخل خودرو قرار دارد معمولا پر از گرد و غبار و آلوده است، زخم دچار عفونت شده و در بعضی موارد منجر به فوت بیمار می شود.
شهرستان پردیس با 175 هزار نفر جمعیت از غرب با تهران، از شرق با دماوند، از شمال با شهرستان شمیرانات و از جنوب با پاکدشت دارای مرز مشترک است، با پایان واگذاری مسکن مهر جمعیت این شهر به 600 هزار نفر می رسد.
تهرام/9441انتهای پیام /*