سفیدپوشانی که کرونا جانشان را گرفت + تصاویر

به گزارش ایسنا، جامعه پزشکان و پرستاران در همه جای دنیا مهمترین صنفی بودند که مستقیم و بدون ترس در برابر کرونا ایستادند؛ جان خود و خانواده‌شان مهمترین ریسکی بود که باید می‌پذیرفتند که بسیاری پذیرفتند و برخی هم در نهایت تاسف بهایش را با جانشان پرداختند. 

همین موضوع بهانه‌ای شد که در این روزها نمایشگاهی به صورت مجازی و به یاد سپیدپوشانی که جان خود را پای درمان کرونا گذاشتند و با احترام به درمانگرانی که همچنان در حال مبارزه هستند، در خانه هنرمندان ایران برگزار شود.

این نمایشگاه در راستای طرح «کروناروایت» برگزار شده که توسط سازمان نظام پزشکی کشور طراحی و تدوین شده و با همکاری نهادهایی همچون ستاد ملی مدیریت کرونا، وزارت بهداشت، شورای سیاستگذاری سلامت صداوسیما، شهرداری تهران، بنیاد سینمایی فارابی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، سینما حقیقت و خانه هنرمندان ایران در دست اجرا است.

مرتضی رضایی و همسرش از هنرمندانی هستند که در بخش «کرونا به روایت تصویر» با رویداد «کروناروایت» همراه شده‌اند و در روزهای قرنطینه به این فکر افتادند که با خلق آثار هنری از کادر بهداشت و درمان قدردانی کنند.

آنها فراخوانی را در صفحات اجتماعی خود منتشر کردند و برخی از هنرمندان و هنرجویان برای تقدیر از کادر بهداشت و درمان کشور با آنها همراه شدند. در این پویش مردمی تاکنون نزدیک به هزار اثر برای تقدیم به پزشکان و پرستاران و سایر درمانگران کرونا گردآوری شده است.

مرتضی رضایی به تازگی پروژه‌ای با موضوع نقاشی پرتره شهدای سلامت را نیز آغاز کرده‌ و تاکنون پرتره ۲۵ شهید از بیش از ۱۶۰ شهید سلامت را به اتمام رسانده است.

آنچه در این نمایشگاه ارائه شده است،‌ ۲۵ پرتره مرتضی رضایی و ۱۴ نقاشی خط‌ از یکتا است.

انتهای پیام