سفیران محیط زیست سین هشتم را در جاسک اجرا کردندبه گزارش ایرنا، فرماندار جاسک در حاشیه این همایش یک روزه گفت: سازمان حفاظت محیط زیست به تنهایی نمی تواند در عرصه حفاظت، اشاعه وترویج فرهنگ زیست محیطی ورود کند لذا مشارکت عموم مردم، دستگاه های دولتی و فعالان زیست محیطی به عنوان بازوی توانمند سازمان محیط زیست طلب می کند.
محمد احمدی با تقدیر از بانیان برگزاری همایش سین هشتم، افزود: پاکیزگی شهر جاسک بخصوص ساحل زیبای این شهر رابطه تنگاتنگی با ماندگاری گردشگران در این شهر دارد که باید در حراست از آن همگان کوشا باشند.
وی ادامه داد: در بسیاری کشورها از ساحل استفاده‌ مناسبی می ‌شود و برای ساحل برنامه دارند و ما نیز باید اقدام مناسبی در ساحل انجام دهیم و باید برای پاکسازی ساحل فرهنگ سازی شود.
احمدی بر اهمیت حفظ محیط زیست تاکید کرد و گفت: حفاظت از محیط زیست بایستی به یک فرهنگی تبدیل و در خانواده ها نهادینه شود زیرا اگر در زندگی انسان ها نهادینه نشود، جامعه آسیب می بیند.
محمد آشفته شهردار جاسک نیز ضمن ابرازخرسندی از این برنامه ریزی گفت: تعامل و هماهنگی بین ادارات باعث شد تا جمع کثیری از پرسنل شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر در این برنامه حضور داشته باشند.
معاون شورای اسلامی شهر جاسک با اشاره به نعمت های خدادادی که خدا به مردم این شهر داده است، گفت: باید از این طبیعت و زیبایی های آن که با رسیدن بهار جلوه گری می کند، استفاده درست شود.
حسین روشنی افزود: امروز به همراه مسوولان و سازمان های مردم نهاد یک قطره از اقیانوس بیکران مردم باشیم که به طبیعت عشق می ورزند و آن را زیبا، سالم و از زباله ها پاک می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش و سعی مسوولان جاسک به خصوص کارکنان زحمتکش شهرداری این است که شهر و سواحل، محورهای مختلف را برای ورود مسافران و گردشگران پاکسازی کنند.
دراین مراسم امام جمعه جاسک، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ولایت، کارکنان شهرداری، اعضای شورای شهر و جمعی از کارکنان و مدیران ادارات شرکت داشتند.
در پایان این همایش، زباله های جمع آوری شده توسط خودرو حمل زباله به محل دفن زباله ها انتقال داده شد.
شهرستان جاسک با 58 هزار نفر جمعیت در 300 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7199 /6048

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*