شرایط جغرافیایی عملیات جست وجوی هواپیمای سانحه دیده را کند کرده استبه گزارش خبرنگار ایرنا، عباس آخوندی روز دوشنبه در نشست شورای مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: تمام امکانات مورد نیاز از جمله 6 پهپاد، چندین فروند بالگرد، 40 گروه امدادگر هلال احمر و کوهنوردان وزارت ورزش و جوانان با تمام تجهیزات مورد نیاز برای عملیات جست و جو در حال فعالیت هستند.
وی بیان کرد: برای جست و جو منطقه‌ای در ابعاد 15 کیلومتر 6 پهپاد کافی است اما با هدف تسریع در روند عملیات با رئیس جمهوری، وزیر کشور و دیگر متولیان برای اعزام پهپاد و بالگرد بیشتر به منطقه هماهنگی شده است.
وزیر راه و شهرسازی ابراز داشت: 11 ستاد عملیاتی برای جست و جو، امداد و نجات، هواشناسی، بررسی مکالمات و دلایل این سانحه تشکیل شده است.
وی شفاف سازی در اطلاع رسانی را از اولویت‌های دولت دوازدهم برای توسعه دانست و ادامه داد: برای تحقق این امر به‌ویژه درباره این حادثه تلاش خواهد شد.
آخوندی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواست تا با تشکیل کارگروهی از تمام خانواده‌های آسیب دیده سرکشی و از نزدیک برای رفع ابهامات آنان و دلجویی برنامه ریزی شود.
وی با اشاره به اینکه 300 میلیارد ریال برای توسعه فرودگاه یاسوج مانند پرواز در شب و توسعه باند فرودگاه و دیگر نیازهای آن هزینه شده و این طرح در آستانه بهره برداری بود بیان کرد: انتظار داشتم برای بهره برداری طرح‌های افتتاحی به این استان سفر کنم.
وی افزود: تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری یافته به‌گونه‌ای که پروازها روزانه شده است و با خرید هواپیماهای جدید برای افزایش تعداد پروازها در این فرودگاه برنامه ریزی شده بود.
آخوندی گفت: یک سانحه هوایی برای صنعت هوانوردی کشور بسیار سنگین و جبران ناشدنی است.
آخوندی به شرایط صنعت هواپیمایی کشور به‌ویژه در زمان سخت تحریم‌ها برای تأمین قطعات و سیستم ناوبری اشاره کرد و افزود: تلاش‌های زیادی در دولت تدبیر و امید صورت گرفت تا این صنعت توسعه پیدا کند.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: سرمایه گذاری برای خرید هواپیماهای جدید و توسعه فرودگاه‌ها بخشی از این تلاش بوده است.
وزیر راه و شهرسازی از رسانه‌های ارتباط جمعی خواست نحوه تحلیل‌های خود در این حادثه را بر اساس گفته‌های کارشناسان خبره و مسئول انتشار دهند.
پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح روز یکشنبه تهران را به مقصد یاسوج ترک ولی در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج می‌شود و بر اساس اعلام اورژانس خبر سقوط این هواپیما در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم اعلام شد.
جست‌وجو برای یافتن جانباختگان احتمالی این سانحه هوایی پس از سقوط هواپیما آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
8143/6110انتهای پیام /*