شهرداری آستارا رتبه نخست تفکیک زباله از مبدا را در گیلان احراز کردبه گزارش خبرنگار ایرنا، جواد معیتی روز جمعه در آئین تکریم نونهالان فعال طرح تفکیک زباله از مبدا در فضای باز شهرک عباس آباد این شهر افزود: طرح تفکیک زباله از مبدا در آستارا اجرا می شود و همکاری خانواده ها نیز در توفیق شهرداری موثر بوده است.
وی ادامه داد: احساس مسئولیت خانواده ها برای پاکیزه نگهداشتن محله ها ضروری است و باید همگان به بهداشت و نظافت محیط کسب و زندگی خود حساس باشیم.
در ادامه این آئین که با حضور جمع زیادی از دانش آموزان، اولیای مدارس و مسئولان ترتیب یافت، ده ها نهال در فضای سبز غرس و با هنرنمایی بازیگران تئاتر، نمایش کمدی اجرا شد.
شهر آستارا حدود 55 هزار نفر جمعیت دارد و طبق اعلام شورای اسلامی این شهر، میزان تولید زباله در آن از مرز هشدار گذشته است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و روزانه حدود 120 تن زباله در آن تولید و در نزدیکی دریای خزر دفن می شود.

** آستارا در سالروز ولادت زهرا (س) غرق در سرور شد
مسلمانان شیعه و سنی شهرستان آستارا، سالروز ولادت حضرت زهرا (س) را با مولودی خوانی، نیکوکاری و برگزاری برنامه های مذهبی جشن گرفتند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، مساجد و بقاع متبرکه آستارا در سالروز ولادت حضرت زهرا (س) شاهد شور و نشاط مسلمانان و علاقمندان خاندان عصمت و طهارت (ع) است و مردم با احسان نذورات و توزیع نقل و شیرینی، این عید مذهبی را به یکدیگر تبریک می گویند.
جمعی از شیعیان جمهوری آذربایجان نیز از روز گذشته در جشن های سالروز ولادت زهرا (س) در آستارا شرکت کردند و تعدادی از کسبه بازار ساحلی با توزیع شیرینی به گردشگران، این عید را جشن گرفتند و نیکوکاران با مادران معلول مرکز توانبخشی و نگهداری معلولان جسمی و حرکتی دیدار کردند.
7105 / 7124 / 2007انتهای پیام /*