شهردار تهران به خاطر جشن روز زن احضار شدبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، عباس جعفری دولت آبادی روز شنبه در سی‌امین جلسه شورای معاونان دادسرای تهران که با حضور معاونان و سرپرستان نواحی دادسرای تهران برگزار شد، از شورای شهر تهران خواست بر اقدامات شهردار نظارت کند.
وی گفت: ساختارشکنی از طریق اجرای برنامه مبتذل در جشن شهرداری تهران به مناسبت روز زن، و توجیهات ارائه شده از سوی عده‌ای برای این بخش از مراسم، قابل قبول نیست و عده‌ای در صدد توجیه برآمده‌اند و از جمله گفته‌اند که رقص توسط چند کودک بوده یا اینکه، شادی در اسلام حرام نشده است و فاقد اشکال است؛ این توجیهات بی‌اساس است چرا که اسلام با شادی مخالف نیست اما حتما با ابتذال مخالفت دارد.
جعفری دولت‌آبادی درباره اقدامات دادسرا از تشکیل پرونده در دادسرای تهران برای شهردار و دیگر عوامل حادثه خبر داد و اظهار داشت: پس از نامه دادستان کل کشور و گزارش سرپرست دادسرای ارشاد، در این زمینه شهردار و دیگر عوامل این مراسم احضار شدند و حسب گزارش واصله، در روز جاری از شهردار تهران تحقیق شده است.
دادستان تهران از مسئولان دستگاه‌های دولتی خواست قوانین مملکتی و موازین شرعی را در اجرای برنامه‌ها رعایت کنند و افزود: دستگاه‌های دولتی باید سردمدار رعایت نظم و مقررات و قواعد شرعی باشند و نباید با ارتکاب چنین اقدامات خلاف قانونی، درصدد توجیه اقدامات خلاف قانون و شرع برآیند.

**شهردار تهران از محتوای برنامه مراسم روز زن اطلاع داشته است
جعفری دولت‌آبادی افزود: توجیهات شهردار تهران مبنی بر اینکه از برگزاری چنین مراسمی اطلاع قبلی نداشته است نیز مردود است زیرا بر اساس حسب تحقیقات انجام شده، شهردار تهران از این مراسم اطلاع قبلی داشته است؛ همچنین بر فرض بی اطلاعی نیز مکلف بوده مانع از ادامه مراسم به این نحو شود یا به نشانه اعتراض از جلسه خارج شود، علاوه بر آن؛ چنین ساختارشکنی‌هایی به نحوی که گزارش شده، ابتذال محسوب می‌شود به ویژه آنکه در مراسم رسمی یک ارگان عمومی و با بودجه شهرداری باشد.
دادستان تهران به شورای شهر تهران توصیه کرد که بر وضعیت شهرداری و عملکرد شهردار نظارت بیشتری کند و گفت: توجه شورای شهر تهران را به وضعیت شهرداری جلب می‌ کنم. ظاهراً شهردار تهران گرفتار امور دیگری است به گونه‌ای که زمان لازم برای پرداختن به مسائل اصلی شهرداری را ندارد.
وی افزود: با عنایت به اینکه در آستانه سال نو هستیم، شهر تهران را به عنوان یک کلانشهر نمی‌توان رها کرد و باید نظارت شود و لازم است، شهردار از امور فرعی و فردی فارغ شود و به وظایفش در خصوص مسائل شهر بپردازد.
دادستان تهران با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها مکلف به تمکین از قانون هستند، افزود: وقتی می‌توان انتظار رعایت نظم و قوانین مملکتی را از مردم داشت که در مرتبه اول مسئولان مطیع قانون باشند. همچنین مسئولان دولتی باید منزه باشند تا حرف و اظهارات و اقدامات آنان در دیگران موثر افتد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادستان تهران در سی‌امین جلسه شورای معاونان دادسرای تهران، که روز شنبه نوزدهم اسفند با حضور معاونان و سرپرستان نواحی دادسرای تهران برگزار شد از شورای شهر تهران خواست بر اقدامات شهردار نظارت کند.
اجتمام**1193*3063انتهای پیام /*