شهروندان برای پرداخت آنلاین از صفحه کلید مجازی استفاده کنندسرهنگ فیروز سرخوش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: ‘کی لاگر’ یک برنامه نرم افزاری است که پس از هر بار استفاده کاربر از صفحه کلید، آن را ضبط کرده و این اطلاعات را برای طراح این برنامه ارسال می کند.
وی اضافه کرد: کی لاگر به عنوان یک ویروس در رایانه فرد قربانی نفوذ کرده و اطلاعات مختلف از قبیل حساب های کاربری و صفحه های ورود را به سرقت می برد.
وی ادامه داد: نوع سخت افزای کی لاگرها در رایانه های غیر مطمئن شامل رایانه های موجود در کافی نت ها و مکان های عمومی یافت می شود که به مانند یک قطعه یا فلش مموری در ورودی و خروجی رایانه نصب می شود.
رئیس پلیس فتا استان همدان اضافه کرد: نوع نرم افزاری کی لاگر از طریق مختلف به ویژه ایمیل های ناشناس، دانلودهای نامطمئن و استفاده از فلش مموری های آلوده وارد رایانه کاربران شده و آن را آلوده می کند.
سرهنگ سرخوش به بیان راهکارهای مقابله با کی لاگر پرداخت و گفت: بهترین راهکار استفاده نکردن از رایانه های نامطمئن به خصوص برای ورود به حساب کاربری یا انجام تراکنش بانکی از طریق اینترنت است.
وی به شهروندان توصیه کرد علاوه بر فعال کردن دیواره آتش رایانه، آنتی ویروس های به روز و قوی بر روی سیستم کامپیوتر خود نصب کنند.
7526/2087انتهای پیام /*