شهیدان مدافع حرم مفهوم ولایت مداری مطلق را ثابت کردندبه گزارش ایرنا ، مسعود مرسل پور روز شنبه با حضور در منزل شهید سیداحسان میر سیار ، از شهدای مدافع حرم که پس از 2 سال پیکر پاک و مطهرش به میهن اسلامی بازگشته گفت : عطر حضور پیکر مطهر شهید سید احسان میر سیار فضای قرچک را عطرآگین خواهد کرد.
وی افزود: شهدا چراغ هدایت تمامی افراد جامعه از مردم و مسئولان هستند ، شهیدانی که با خون پاک خود عزت و اقتدار را نصیب ایران اسلامی کردند و امروز هر آن چه داریم به برکت مجاهدت‌های آنان به دست آمده است.
مرسل پور بیان کرد: شهیدان انقلاب اسلامی ، دوران هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم در راه اعتلای ارزش های اسلامی جان خود را فدا کردند و در این بین ، شهدای مدافع حرم در مقابله با گروه های تروریستی تکفیری داعشی ثابت کردند که نه در حرف که در عمل نیز ولایت مدار هستند.
وی با تبریک شهادت شهید میرسیار و بازگشت پیکر مطهر وی پس از 2 سال به ایران اسلامی گفت : امروز همه مردم و مسئولان خود را مدیون خون پاک شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم می دانند و باید با حرکت در مسیر شهدا ، از ارزش های اسلامی حراست کنند.
شهید سید احسان میر سیار در 21 بهمن‌ماه سال 1394 در درگیری مستشاری با نیروهای تکفیری در سوریه به شهادت رسید.
شهید سید احسان میر سیار از نیروهای صابر ین سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ و از بسیجیان پایگاه حضرت حر زیباشهر قرچک که در بهمن‌ماه 94 در درگیری‌های مستشاری در سوریه مفقودالاثر شده بود.
هفته گذشته بعد از گذشت 2 سال از شهادت سید احسان میر سیار پیکر این شهید معظم شناسایی و به میهن اسلامی منتقل شد.
از این شهید والامقام 3 فرزند دختر به یادگار مانده است.
مراسم تشییع شهید مدافع حرم سید احسان میر سیار روز سه‌شنبه یکم اسفندماه هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در قرچک برگزار خواهد شد و پیکر این شهید سرافراز ایران اسلامی در امامزاده بی‌بی زبیده قرچک به خاک سپرده می شود.
قرچک با 270 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید حسن میری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7254 / 1539انتهای پیام /*