شگفتی لی‌لی گلستان از نگاه کودکان زیر ۱۰ سال به کرونا

به گزارش ایسنا، لیلی گلستان درباره دلیل انتخاب گروه سنی زیر ۱۰ سال گفت: فکر می‌کردم این گروه سنی باید تخیل خیلی قوی داشته باشند و بتوانند کارهای جالبی را ارائه کنند، بنابراین تصمیم گرفتم برای اولین بار با بچه‌های کوچک کار کنم.

گلستان با اشاره به میزان استقبال از این فراخوان صورت گرفته است، گفت: برایم بسیار عجیب بود که با این استقبال مواجه شدم و اصلا فکر نمی‌کردم این موضوع تا این حد برای کودکان و خانواده‌ها جذاب شود. با توجه به اینکه همه کار را به تنهایی و در قرنطینه انجام می‌دهم بار خیلی سنگینی بر دوشم گذاشته شد، اما تجربه بسیار زیبا و لذت بخشی است که از آن بسیار راضی هستم.
او با اشاره به تعداد آثار رسیده گفت: در دو روز اول ۲۲۰ ایمیل به دستم رسید و تا به حال ۴۴۰ ایمیل دریافت کرده‌ام که از بین آنها ۱۸۰ کار را در مرحله نخست انتخاب کرده‌ام. قصد دارم تا آخرین روز فراخوان کارهایی را که به نظرم مناسب هستند انتخاب کنم و پس‌ از آن سه داور را دعوت می‌کنم تا در انتخاب نهایی همراهم باشند.

او همچنین درباره انتخاب داوران گفت: در حال حاضر گزینه خاصی مشخص نشده است اما قصد دارم از میان نقاشان معروف کسانی را انتخاب کنم که با کار بچه‌ها نیز آشنایی داشته باشند و بتوانند انتخاب خوبی انجام دهند.

گلستان درباره نحوه نمایش آثار گفت: آثار برگزیده را در سایت گالری گلستان قرار می‌دهم و افراد برنده نیز همان‌جا معرفی می‌شوند. البته شاید در اینستاگرام گالری هم تعدادی از کارها را نمایش دهیم. در چند روز گذشته هم چند اثر را در اینستاگرام گذاشتم تا مردم بتوانند با فضای این مسابقه آشنا شوند و استقبال خیلی خوبی هم از آنها شد.

او درباره موضوع‌هایی که بیشتر مورد توجه کودکان قرار گرفته است گفت: در کارهایی که تا به‌ حال بررسی کرده‌ام ۳ مورد بیشتر از سایر موضوع‌ها دیده می‌شود. نخستین مورد آن “کرونا را شکست می‌دهیم” است که بسیار زیاد و به شکل‌های مختلف دیده می‌شود. مثلاً در یک نقاشی سوپرمن با شمشیر در حال کشتن کرونا است یا در تصویر دیگر شخصی با اسپری ضدعفونی بر کرونا پیروز می‌شود.

گلستان افزود: موضوع دوم محیط خانه است و کودکان فضای خانه را پر از گل و نقاشی و غذا و درحالی‌که همه اعضای خانواده دور هم هستند نقاشی کردند. در همین حال کرونا در بیرون خانه قرار دارد و به دلیل بسته بودن در نمی‌توانند وارد خانه شود. هرکدام از کودکان فضای خانه را به شکلی نمایش داده و تصاویر بسیار جالبی به وجود آورده است.

مدیر گالری گلستان ادامه داد: سومین موضوع شاخص هم تشکر از پرستاران و دکترها است. به این شکل که یک دکتر یا پرستار را نقاشی کرده و بالای سر او تصاویری مانند گل و قلب یا عبارات تشکر با خط کودکانه دیده می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا بیستم اردیبهشت به ایمیل گالری گلستان به نشانی info@golestangallery.com ارسال کنند. گالری گلستان به سه برگزیده این مسابقه جایزه نقدی به ترتیب سه میلیون تومان، دو میلیون تومان و یک میلیون تومان اهدا می‌شود.

انتهای پیام