طرح بسیج سلامت نوروزی در ورامین آغاز شددکتر بابک بختیاری جم روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این طرح هر ساله در آستانه تعطیلات نوروز و آغاز سفرهای نوروزی با هدف نظارت و کنترل ویژه بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی و نیز ارایه خدمات بهداشتی درمانی به شهروندان و مسافرین و گردشگران اجرا می شود.
وی گفت : ارتقای سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزی، ایمنی آب و مواد غذایی به منظور کاهش و کنترل بیماری های مرتبط با آب و مواد غذایی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
وی اظهار داشت : مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ، رستوران ها ، مهمانسراهای بین راهی در این طرح مورد بازرسی و نظارت بازرسان واحد بهداشت محیط قرار می گیرند.
وی افزود : در این طرح نظارتی که تا 15 فروردین سال 97 ادامه خواهد داشت، بازرسان شبکه بهداشت و اکیپ های نظارتی ، کارشناسان محیط زیست با حضور در مناطق مختلف شهری و روستایی وضعیت بهداشت عمومی را مورد بررسی قرار می دهند .
وی بیان داشت : در مدت اجرای این طرح وضعیت بهداشتی آرایشگاه های زنانه و مردانه ،وضعیت فاضلاب، دفع زباله، موادغذایی وآلودگی هوا مورد ارزیابی قرار می گیرد.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7254 / 1539انتهای پیام /*