علامه حسن زاده آملی از بیمارستان مرخص شدمسئول بخش آی سی یوی بیمارستان امام رضا (ع) آمل روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : خوشبختانه روند درمانی علامه در مدت زمان بستری در این بیمارستان توسط دو تیم مجرب و کادر متخصص درمانی به خوبی پیش رفت.
دکتر علیرضا کرد افزود : تیم پزشکی در روزهای گذشته پس از انجام تصویربرداری ‘ آم .آر. آی ‘ و ‘ سی .تی. اسکن ‘ اعلام کرد که هیچ مشکلی وجود ندارد و شرایط نگران کننده ای متوجه علامه نیست.
وی گفت که دلیل طولانی شدن بستری علامه در بیمارستان به خاطر کسب اطمینان کامل از بهبودی شرایط جسمانی ایشان با توجه به کهولت سن بوده و مورد خاصی وجود نداشته است.
دکتر کرد در عین حال از حساسیت های مردم آمل نسبت به شرایط جسمی علامه حسن زاده آملی و حضور پرشمار آنان در دوران بستری در بیمارستان را نشانگر ارادت قلبی مردم این شهرستان به این عالم وارسته دانست و اطمینان داد که علامه با بهبودی کامل شرایط جسمی ، بیمارستان را ترک کرد.
علامه حسن زاده آملی شنبه شب این هفته و به دنبال بدحالی و ضعف بدنی به بیمارستان امام رضا آمل منتقل شده بود.
در روز بستری شدن علامه ، بعضی از رسانه ها ابتدا در باره احتمال بیماری قلبی علامه گمانه زنی کرده بودند ، ولی با بررسی های انجام شده توسط یک تیم مجرب و تخصصی این گمانه زنی رد شد.
حسن طبری آملی مشهور به حسن حسن‌زاده آملی و علامه حسن‌زاده آملی سال 1307 در روستای ‘ ایرا ‘ از توابع بخش لاریجان آمل متولد شد.
وی فیلسوف متاله ، روحانی مجتهد ، عارف ، اخترشناس و مدرس دروس حوزوی است.
آیت الله حسن زاده آملی را علامه ذوالفنون و علامه دهر نیز می‌نامند و در ادبیات، علوم غریبه، ریاضی، هیئت و طب تبحر و از خود اشعار حکیمانه‌ای نیز دارد.
علامه حسن زاده آملی، به غیر از زبان فارسی و زبان مازندرانی به زبان فرانسوی و عربی نیز تسلط دارد. اشعاری نیز به زبان‌های فارسی، طبری و تازی سروده ‌است.
7327/1654انتهای پیام /*