فتاح: حامیان تهرانی بیشترین کمک مالی رابه فرزندان معنوی شان می کنندبه گزارشروز شنبه ایرنا از کمیته امداد امام خمینی (ره) سیدپرویز فتاح با تأکید براین که فقرزدایی به‌طور سنتی جوابگو نیست، اظهار داشت: باید با نگاه اصولی و برنامه‌ریزی‌شده با فقر مبارزه کرد.
وی با اشاره به این که هم‌اکنون 300 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت از خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند، افزود: در بودجه سال 1397 بیش از 230 میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی اختصاص‌یافته است.
فتاح یکی از اولویت‌های کمیته امداد را اشتغال‌زایی برای مددجویان دانست و ادامه داد: با همکاری دولت و ‌مجلس دو هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت اختصاص‌یافته است.
وی با اشاره به اینکه امسال باید 140 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شود، افزود: علاوه بر این باید 22 هزار و 500 مددجو نیز از طریق موسسه‌های کاریابی مشغول به کار شوند.
رئیس کمیته امداد تأمین مسکن مددجویان را یکی دیگر از اولویت‌های این نهاد برشمرد و گفت: با هماهنگی مجلس شورای اسلامی سال آینده 50 هزار مسکن مهر نیمه‌کاره به کمیته امداد و سازمان بهزیستی تحویل داده می‌شود تا پس از تکمیل به مددجویان واگذار شود.
وی بابیان این که همه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از بیمه درمانی برخوردارند،افزود: از ابتدای امسال تاکنون کمیته امداد 450 میلیارد تومان برای ‌درمان مددجویان هزینه کرده است.
اجتمام*1724*3377انتهای پیام /*