فرماندار: ایجاد پایگاههای اورژانس جاده ای در کنگاور ضروری استبه گزارش ایرنا، علیرضا ایزدی روز سه شنبه در جلسه پایشی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان کنگاور که با حضور رئیس این دانشگاه در سرسرای فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: محور کنگاور – تویسرکان یکی از نقاط حادثه خیز است که تصادف های زیادی در این محور رخ می دهد به همین دلیل احداث پایگاه اورژانس جاده ای در این منطقه لازم است.
وی با اشاره به اهمیت محور کنگاور- فش – سنقر، بر لزوم ایجاد پایگاه اورژانس جدید در این مسیر نیز تاکید کرد.
وی یادآور شد: با همت مسئولان شبکه بهداشت و درمان کنگاور با وجود مانع ها و محدودیتها کارهای بزرگ و با کیفیتی در حوزه بهداشت و سلامت انجام گرفته است.
این مسئول؛ تلاشگران حوزه سلامت را جهادگر خواند و افزود: با وجود تلاش های بسیار و اقدام های ارزنده و وسیع عموما مورد اتهام واقع شده و دیده نمی شوند.
ایزدی در ادامه با توجه به اهمیت انتقال خون و دسترسی بیماران به خون مورد نیاز گفت: پروژه ساختمان جدید انتقال خون کنگاور به زودی افتتاح می شود.
وی بیان کرد: با همکاری سازمان انتقال خون و دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه یک تفاهم نامه برای رفع نواقص موجود منعقد خواهد شد.
امام جمعه کنگاور نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اقدام های ارزنده ای در حوزه سلامت صورت گرفته بیان کرد: رضایت 100 درصدی مردم کنگاور از عملکرد حوزه بهداشت و درمان در شهرستان مشهود است.
حجت الاسلام علی محمد لروند افزود: من در شهرستان های مختلفی در استان های متفاوت حضور داشته ام و فعالیت کرده ام‌ و باید بگویم در هیچ یک از آنها چون این استان حوزه بهداشت و درمان را شکوفا و در مسیر توسعه ندیده ام.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 76 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است.
8066/7447 خبرنگار: مجید رحمتی ** انتشار دهنده: علی مولویانتهای پیام /*