فرمانده انتظامی گیلان: امنیت مدنظر ناجا، مردم‌پایه استبه گزارش خبرنگار ایرنا سردار محمدرضا اسحاقی روز یکشنبه در همایش رئیسان کلانتری ها و پاسگاه های استان گیلان با بیان اینکه تبعیت از فرامین فرمانده کل قوا چراغ راه پلیس در روزهای دشوار است، تصریح کرد: عقلانیت و منطق، پلیس را از تنش‌های هزینه‌بر دور کرده است.
وی مردم گیلان را فرهنگ‌دوست و قانون‌پذیر معرفی کرد و افزود: تعامل جدی با شهروندان، پلیس را در انجام مسئولیت‌هایش یاری می کند.
فرمانده انتظامی استان گیلان آمار صحیح و دقیق را مبنای برنامه ریزی درست عنوان کرد و اظهار داشت: ارائه آمار نادرست تهدیدی برای سرمایه اجتماعی پلیس است.
سردار اسحاقی حضور به موقع در صحنه و حفظ صحنه جرم را مبنای احقاق حق مردم دانست و افزود: توسعه پایش تصویری می‌تواند ظرفیت های پلیس را در برخورد با جرایم افزایش بدهد.
فرمانده نیروی انتظامی گیلان با اشاره به اینکه برنامه ریزی، انضباط بخشی و پرهیز از تنش و درگیری در دستور کار پلیس است، خاطرنشان کرد: نباید در برخورد با پدیده‌های اجتماعی بیش از حد سختگیرانه، آغراق آمیز و فراتر از قاتون عمل کنیم.
وی با بیان اینکه هنر یک فرمانده، تبدیل کردن پدیده های امنیتی به انتظامی و پدیده های انتظامی به اجتماعی است، تصریح کرد: همه بسترها باید برای چنین اتفاقی فراهم شوند.
سردار اسحاقی با اشاره به اینکه آموزش تا زمانی که به رفتار تبدیل نشود، موثر نخواهد بود، بیان داشت: مهارت افزایی سرلوحه امور پلیس است.
وی اقتدار توام با رافت اسلامی در زمان اجرای ماموریت را حائز اهمیت ارزیابی و خاطرنشان کرد: اقتداری که با عطوفت همراه نباشد، موجب بدگمانی می‌شود.
همایش فرماندهان و رئیسان کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی استان گیلان امروز با حضور سردار شرفی یرئیس پلیس پیشگیری ناجا در رشت برگزار شد.
خبرنگار:مریم سلیمانی**انتشاردهنده:کبیری
7296/2007انتهای پیام /*