فرمانده ناجا: پیوست های نظارتی برکسب و کارهای اینترنتی ضروری استبه گزارش روز یکشنبه ایرنا ازپایگاه خبری پلیس، سردار«حسین اشتری» در نشست سالانه روسای پلیس فتا و معاونان حوزه مرکزی با اشاره به اهمیت فضای مجازی از نگاه رهبرمعظم انقلاب، افزود: مقام معظم رهبری اهمیت فضای مجازی را به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی می دانند و تأکید دارند در این عرصه با تمام توان، ظرفیت و دانش اقدام شود.
وی ادامه داد: شاهد رشد روزافزون شبکه های اجتماعی و استفاده از این فضاها هستیم، باید تلاش کنیم تهدیدات این حوزه را احصاء و درعین حال از فرصت های آن نیز بهره مند شویم. پلیس فتا با وجود سن جوان، اقدامات خوبی انجام داده و امید است با تقویت این پلیس، شاهد جایگاه بالاتر آن باشیم.
عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه میزان جرایم در حوزه فضای مجازی در مقایسه با سال گذشته رشد 44 درصدی داشته است، افزود: با اشراف اطلاعاتی پلیس فتا، میزان کشفیات در این حوزه افزایش84 درصدی دارد و باید گفت با وجود افزایش جرایم، کشفیات رشد داشته است.
سردار اشتری با بیان این که جرایم این حوزه روز به روز پیچیده تر می شود، گفت: متناسب با این پیچیدگی ها باید ظرفیت و اقدامات پیشدستانه را نیز ارتقاء دهیم.
وی با اشاره به فعالیت پلیس فتا در 140 نقطه از کشور، عنوان کرد: توسعه و ارتقاء این پلیس در پیگیری جرایم در کوتاه ترین زمان بسیار موثر است، باید تلاش کنیم با روزآمدی، تزریق تجهیزات جدید و اشراف اطلاعاتی در این حوزه به نتایج مثمرثمری برسیم.
فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: اگر درهرکجای کشور درحوزه سایبری و مجازی، جرمی رخ دهد و مردم مطالبه ای در این حوزه داشتند، پلیس فتا باید در اسرع وقت و کمترین زمان ممکن پاسخگو باشد.
وی با بیان اینکه تقویت پلیس فتا به ویژه در حوزه آزمایشگاهی و تجهیزاتی به جد در دستور کار است، افزود: دانش و تخصص نیروهای انسانی این حوزه باید به روز باشد.
عالی ترین مقام انتظامی کشور درادامه بر لزوم معرفی ظرفیت های پلیس فتای جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل تأکید کرد وگفت: ارتباطات و تعاملات بین المللی با کشورهای دوست می تواند در دریافت تجربیات مفید بسیارموثر و کارگشا باشد، در جریان این تعاملات باید دانش و تخصص متخصصان ایرانی را به دنیا معرفی کنیم.
وی تأکیدکرد: تلاش جهادگونه ومضاعف توأم با هوشمندی، دانش وتخصص مداری، راهگشای پیشرفت وترقی است؛ امروز نیروی انتظامی یک نقش بی بدیل در حوزه انتظامی و امنیتی کشور دارد که این مهم نتیجه حرفه گرایی، هوشمندی و دانش بنیانی پلیس است.
سرداراشتری، نیروی انسانی را سرمایه بی بدیل هرسازمانی معرفی وبیان کرد: هرچند نمی توان نقش تجهیزات را در پیشبرد مأموریت ها انکار کرد اما باید گفت نیروی انسانی متعهد و متخصص از هر چیزی برای هر سازمانی اولی تر است.
وی، بر لزوم اتخاذ رویکردی برای همراه و همیارسازی اقشارمختلف مردم با پلیس تأکید کرد وافزود: نظرسنجی ها بیانگر افزایش اعتماد مردم به پلیس است، باید این مهم را قدر بدانیم و از ظرفیت های مردمی برای تحقق اهداف و توسعه امنیت و نظم در کشور بهره مند شویم.
وی در ادامه با اشاره به ناآرامی های اخیر درکشور، گفت: پلیس با اقتدار توأم با خویشتنداری عمل کرد و به خوبی توانست صحنه را مدیریت کند که این توفیق را مرهون عنایت خداوند و پیروی از تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری هستیم. تلاش می کنیم سرباز خوبی برای مقام معظم رهبری و مردم باشیم و در این مسیر تا پای جان پیش می رویم.
گفتنی است، باحضورسردار’حسین اشتری’ فرمانده ناجا، سردار’سیدکمال هادیانفر’ رئیس پلیس فتای ناجا و جمعی از مسئولان ارشد،هفت آزمایشگاه ادله دیجیتال به صورت ویدئو کنفرانس راه اندازی و همچنین از خانواده شهدا و جانبازان نیز تقدیر شد.
روسای پلیس فتا در برخی از استان ها و معاونان مرکزی دارای رتبه برتر با اهداء لوح معرفی و تقدیر شدند.
اجتمام**9105*1724*1193انتهای پیام /*