قاضی عسکر:هدف ما ممانعت از افزایش جهشی هزینه حج استبه گزارش روزسه شنبه ایرنا ازپایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر درهمایش مشترک معاونین و مدیران ستادی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به ثبت نام بیش از61 هزار زائرحج سال 1397 تا به امروز تاکید کرد: میزان هزینه ای که برای حج اعلام شده، قیمت های تمام شده است.
وی با بیان این که اگر در هزینه های حج باز صرفه جویی انجام شود به حساب حجاج بازگردانده خواهد شد، تصریح کرد: استقبال خوب زائران از روند ثبت نام از اعتماد آنها به مجموعه حج و زیارت حکایت دارد.
قاضی عسکر در ادامه لزوم پیگیری امورمربوط به خانواده شهدای مسجدالحرام و منا را یادآور شد و با تشریح پیگیری های صورت گرفته برای پرداخت دیه شهدای حادثه جرثقیل، تاکید کرد: پرونده شهدای منا نیز درحال پیگیری است و سعودی ها در مورد بررسی های انجام شده تاکنون رسما نتیجه ای اعلام نکرده اند.
وی در این همایش با تشریح توافقات صورت گرفته در مذاکرات هیات حج کشورمان با وزیر حج عربستان تصریح کرد: با توجه به حضور زودهنگام تیم های کارشناسی کشورمان درعربستان؛ درمقایسه با سال گذشته از وضیت بهتری برخورداریم و در حوزه های مسکن و تغذیه امکانات خوبی با هدف جلب رضایت بیشتر زائران فراهم شده است.
نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه نتیجه بررسی های 25 کمیته کارشناسی حج 96 دربرنامه ریزی های حج آینده و رفع نواقص به صورت جدی مورد توجه قرارگرفته است، افزود: دربخش فرهنگی روحانیون، معین ومعینه ها مشخص شده اند و امیدواریم با استفاده از افراد با نشاط و فعال، به آموزش زائران بعنوان محور فعالیت ها در این حوزه هرچه بیشتر توجه شود وبرنامه ها دنبال و با موفقیت اجرا شود.
سرپرست حجاج ایرانی با مخاطب قراردادن حاضرین گفت: شما مسئولیت سنگینی برعهده دارید و باید ضمن اطلاع رسانی دقیق و جامع به زائران، امکان استفاده حداکثری ازجلسات آموزشی را فراهم آورید و شرایط حج امسال و خدماتی را که در مدینه منوره و مکه مکرمه به حجاج ارائه خواهد شد، بیان کنید.
وی همچنین خواستار تعامل هرچه بیشتر مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه در مناطق و استان ها با مرکز برای بروز کردن اطلاعات دست اندرکاران این حوزه شد و بر لزوم توجیه عوامل اجرایی و فرهنگی کاروان ها برای رعایت برنامه ریزی های انجام شده درمدینه، مکه و بویژه مشاعر تاکید کرد.
نماینده ولی فقیه در پایان توجه به مسایل حوزه عتبات عالیات را ضروری خواند و تصریح کرد: برای رفع مشکلات و فراهم کردن زمینه ارائه خدمات مناسب تر به زائران اماکن متبرکه درعراق با تمام توان بکوشید و از ظرفیت های استانی استفاده کنید.
همایش یک روزه مسئولان دفاترنمایندگی بعثه در مناطق و استان های کشور با هدف اطلاع رسانی و هماهنگی هرچه بیشتر پیرامون برنامه های حوزه حج و زیارت برگزار شد.
اجتمام*1724*1193انتهای پیام /*