قایق صیادان مفقود شده مازندرانی بدون سرنشین پیدا شدبه گزارش ایرنا ، این سه صیاد که جوانانی از روستاهای بخش گیلخواران شهرستان جویبار بودند ، عصر یکشنبه با وجود طوفانی بودن دریا و هشدارهای هواشناسی برای صید ماهی با یک فروند قایق وارد دریا شدند و تجسس برای یافتن آنها ساعاتی بعد آغاز شد.
بخشدار گیلخواران عصر امروز به خبرنگار ایرنا گفت که نیروهای امدادی امروز توانستند قایق صیادان را در فاصله چهار کیلومتری از ساحل ‘ چپکرود ‘ شهرستان جویبار و در عمق 6 متری آب پیدا کنند.
محمد حسین فقیه افزود : از صبح امروز تمام نیروهای بسیج ، دریابانی ، هلال احمر با مشارکت مردم منطقه ساحلی چپکرود به گشت زنی در دریا برای یافتن صیادان ادامه دادند و حدود ساعت 15 تنها موفق شدند قایق را پیدا کنند.
وی گفت که داخل قایق پیدا شده چکمه هائی هم وجود داشت که توسط خانواده های صیادان مفقود شده شناسائی شده است.
فقیه با بیان اینکه هنوز از سرنوشت صیادان خبری در دست نیست ، افزود : عملیات جست و جو برای مشخص شدن سرنوشت آنان در دریا ادامه دارد .
بخشدار گیلخواران همچنین از شهروندان خواست تا به شایعات و خبرهای غیرموثق درج شده در فضای مجازی توجه نکنند و اطلاعات خود را از رسانه های رسمی دریافت کنند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، سه ماهیگیر مفقود شده حدود ساعت هفت یکشنبه شب از منطقه ‘ گلدشت ‘ برای ماهیگیری به دریا رفته بودند و ساعاتی بعد به خاطر طوفانی شدن دریا بازنگشتند که پس از ان جست و جو آغاز شد که همچنان ادامه دارد.
این سه جوان مفقود شده از اهالی روستاهای پطرود ، تلنار و میان ملک جویبار هستند.
شهرستان جویبار 18 کیلومتر از سواحل دریای خزر را در اختیار دارد و همه این سواحل در بخش گیلخواران واقع است .
بخش گیلخواران شامل 32 روستا و یک شهر به نام ‘ کوهیخیل ‘ است که 25 هزار نفر جمعیت دارد .
ماهیگیری بعد از کشاورزی ، مهم ترین منبع درآمد مردم این بخش به شمار می رود .
7334/1654انتهای پیام /*