محور کندوان مه آلود و ترافیک نیمه سنگین استمهدی صفایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : هم اکنون ترافیک در مسیر شمال به جنوب کندوان از مرزن آباد به تونل کندوان نیمه سنگین است.
وی گفت : این در حالی است که وضعیت ترافیک در محدوده شهر مرزن آباد ، سیاه بیشه ، پل زنگوله و هزارچم سنگین است.
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای چالوس از رانندگان خواست با توجه به مه شدید و عدم دید مناسب به همراه ترافیک نیمه سنگین در مسیر، با صبر و حوصله و رعایت سرعت مطمئن رانندگی کنند و تمامی وسایل مورد نیاز را نیز به همراه داشته باشند.
وی همچنین از آمادگی سه تیم راهداری در مسیر 80 کیلومتری این جاده در دهنه شمال تونل کندوان ، ولی آباد و پل زغال در این مسیر خبر داد که در صورت نیاز وارد عمل خواهند شد.
مسئول ایستگاه هواشناسی سیاه بیشه نیز وضعیت هوای این منطقه را مه آلود اعلام کرد و گفت : در حال حاضر درجه حرارت این منطقه چهار درجه سانتی گراد و دید افقی 200 متر است.
کرمعلی اسدی افزود : با توجه به ورود سامانه بارشی به منطقه از بعد از ظهر امروز شاهد آغاز بارش باران و کاهش محسوس دما در منطقه خواهیم بود.
حدود 80 کیلومتر از مسیر 160 کیلومتری جاده کوهستانی چالوس – کرج(کندوان) جزء حوزه استحفاظی مازندران و بقیه نیز مربوط به استان البرز است که بیش از 15 تونل کوچک و بزرگ و تعدادی پل در طول مسیر دارد.
مازندران حدود 11 هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد و سالانه 400 میلیون تردد خودرویی در جاده های انجام می شود.
امسال همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی تا روز گذشته حدود 700 هزار تردد در جاده کرج – چالوس ثبت شده است.
1295/ 1602/1654انتهای پیام /*