مدیرکل هنرهای تجسمی در ایسنا حاضر شد

هادی مظفری با حضور در ایسنا در دیدار با مدیر اداره فرهنگی هنری و همچنین خبرنگاران این اداره، از دیدگاه‌ خود نسبت به خبرگزاری دانشجویان ایران گفت و اضافه کرد: هر کدام از خبرگزاری‌ها در ایران دارای پیشینه ذهنی خاصی برای مخاطبان هستند. ولی همیشه زمانی که از ایسنا صحبت می‌شود اعتماد، جنبه مردمی بودن، نزدیکی و این امر که همواره به دنبال خبر مفید و امیدبخش بوده است، در ذهن نقش می‌بندد.

او خاطرنشان کرد: خبرنگاران بخش فرهنگ و هنر ایسنا سعی کرده‌اند فارغ از نگاه‌های سلیقه‌ای، خبرهای درست و امیدبخش را مخابره کنند، به همین دلیل هم ما امروز ترجیح دادیم برای تبریک روز خبرنگار ابتدا در رسانه شما حاضر شویم.

مدیرکل هنرهای تجسمی در ادامه درباره دلایل اهمیت حرفه خبرنگاری گفت: دلیل اول آزادگی یک خبرنگار است که بر اساس آن تربیت شده و این مسیر را انتخاب کرده است. دلیل دوم انصاف است؛ یعنی بین اخبار غلط، صحیح یا دارای شک همیشه سعی می‌کند خبری را انتخاب کند که منصفانه باشد. سوم اینکه خبری را انتخاب می‌کند که به مردم نزدیک‌تر باشد؛ درواقع خبری که مردم بتوانند توسط آن به پاسخ برخی از سوالات خود برسند. همه خبرنگاران برای اینکه بتوانند منصف و مردمی باشند باید دارای این ویژگی‌ها باشند و به نظر من خبرنگاران ایسنا همین مسیر را طی می‌کنند.

مظفری در پاسخ به اینکه خبرنگاران حوزه تجسمی می‌توانند چه تأثیرات مثبتی را در فضای هنری کشور داشته باشند؟ بیان کرد: تأثیر خبرنگاران این حوزه می‌تواند خیلی عظیم باشد. ما همیشه در عرصه بازار هنر اعتقاد داریم که در بین عواملی همچون «خلق هنر»، «گرداننده‌های نمایشگاه‌ها، گالری‌دارها و کیوریتور» و «مردم و مخاطبی که از این آثار بهره‌برداری می‌کنند، به تماشای نمایشگاه می‌آیند و آثار هنری را خریداری می‌کنند» رسانه نقش بسیار مهمی را در معرفی درست هنرمند دارد. رسانه می‌تواند از حقوق هنرمند در عرصه عرضه و فروش آثار هنرمند مراقبت کند. همچنین می‌تواند به بالا رفتن سواد بصری مردم کمک کند تا بتوانند اثر هنری را نیز به عنوان یک اثر سرمایه‌ای انتخاب کنند و از آن بهره‌برداری کنند.

مدیرکل هنرهای تجسمی پیشتر در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفته بود.

انتهای پیام