مرز خسروی احتمالا سه ماه قبل از اربعین بازگشایی می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، جعفر همتی عصر پنجشنبه در دیدار با جمعی از موکب داران استان در مسجدالرضا کرمانشاه، اظهار داشت: امسال تلاش های بسیاری برای بازگشایی مرز خسروی و تردد زایران انجام شد و امکانات بسیاری در این مرز ایجاد شده است.
وی افزود: براساس اعلام ستاد اربعین کشور مذاکراتی با طرف عراقی به منطور بازگشایی مرز خسروی انجام شده و براساس این مذاکرات به احتمال بیش از 95 درصد مرز خسروی از حدود سه ماه قبل از ایام اربعین برای تردد زایران بازگشایی می شود.
قائم‌ مقام رییس ستاد اربعین کرمانشاه اضافه کرد: به توجه به اقدام های انجام شده امکانات مناسبی در این مرز از نظر زیرساختی و تجهیزاتی فراهم است.
همتی اعلام ‌کرد: به نظر می رسد که استان کرمانشاه امسال میزبان بین 700 هزار تا یک میلیون نفر زائر در مرز خسروی خواهد بود.
در این مراسم ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور و استاندار کرمانشاه نیز حضور داشتند.
حسین ذوالفقاری رییس ستاد اربعین کشور عصر امروز در نشست ستاد اربعین کرمانشاه با اشاره به اینکه بنای قطعی ما بازگشایی مرز خسروی است، اعلام کرد: توافق نامه صریحی را در خصوص بازگشایی مرز خسروی تنظیم کرده ایم که به زودی با طرف عرقی امضا می شود.
7445/8066انتهای پیام /*