مسافران از پذیرش نشدن در مدارس خراسان شمالی گلایه کردنداحمد آذری چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس تصمیم و برنامه ریزی ستاد خدمات سفر، مقرر شد تنها فرهنگیان در مدارس پذیرش شوند اما متقاضی برای پذیرش در مدارس زیاد شد و با تصمیم استانداری، شماری از سایر مسافران نیز پذیرش و اسکان داده شدند.
آذری تصریح کرد: اختیار تصمیم گیری برای اسکان خانواده های غیر از کارکنان آموزش و پرورش در مدارس به استانداران تفویض و در این استان با پذیرش این مسافران موافقت شد.
وی گفت: در روزهای نخست که خانوارهای غیر آموزش و پرورشی پذیرش نشدند، شاهد گلایه ها و اعتراض های مسافران بودیم به طوری که حتی یکی از خانواده ها به اعتراض، چادر مسافرتی خود را در مقابل یکی از مدارس برپا کرد.
وی گفت: قیمت مناسب و تامین امنیت مسافران یکی از دلایل استقبال مسافران برای اسکان در مدارس است.

* اسکان حدود 5900 خانوار در مدارس
آذری گفت: در طرح اسکان نوروزی، 21 هزار و 119 نفر در یکهزار و 158 کلاس درس این استان اسکان یافتند.
وی اظهار کرد: در این مدت بیش از 38 هزار نفر روز مسافر در مدارس استان پذیرش شده اند.
وی خاطرنشان کرد: این تعداد مسافر در قالب حدود پنج هزار و 866 خانوار به مدارس این استان مراجعه کرده واسکان یافته اند که از این تعداد، 890 خانوار غیر فرهنگی و چهار هزار و 976 خانوار فرهنگی بودند.
رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: مسافران نوروزی عبوری از این استان، در یکهزار و 158 کلاس درس اسکان یافتند و این تعداد کلاس درس در 150 آموزشگاه استان تجهیز و برای پذیرایی از مسافران آماده شد.
رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: در نوروز امسال سه خانه معلم در شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان و اسفراین برای پذیرش مسافران آماده شد.
استان خراسان شمالی در حد فاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است که در تعطیلات نوروز هر سال مسافران زیادی از این خطه گذر می کنند.
7185/ 6042انتهای پیام /*