معافیت کسبه بندرترکمن از پرداخت عوارض در ازای مراقبت درختانمحمود کم عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهارکرد: براساس برنامه ریزی ها در 10 روز گذشته حدود هفت هزار اصله نهال از انواع مختلف در معابر شهری بندرترکمن غرس شد و شهرداری در فراخوان عمومی آمادگی خود را جهت تنظیم تفاهم نامه برای هر یک از کسبه به منظور مراقبت از این نهال ها اعلام کرده است.
وی ادامه داد: هر یک از مغازه داران صنوف مختلف که به مدت سه سال وظیفه‌ مراقبت و نگهداری از درختان کاشته شده را برعهده بگیرد پس از پایان سال سوم و ثمر بخش بودن فعالیت‌ها و رسیدگی مطلوب آنها؛ به مدت یک سال از پرداخت عوارض شهری معاف خواهد شد.
کم اضافه کرد: مقدمات قانونی و لایحه مربوط به این پیشنهاد به شورای شهر بندرترکمن ارائه و مذاکرات اولیه نیز حکایت از استقبال و پذیرش این طرح از سوی اعضای شورا دارد.
شهردار بندرترکمن همچنین از آمادگی شهرداری برای کاشت نهال در هر یک از معابر و مسیرهای مورد تقاضای مردم و کسبه، نهادها و ادارات دولتی در این شهر ساحلی خبر داد.
شهرستان بندرترکمن با بیش از 80 هزار نفر جمعیت در شمال غربی گلستان واقع شده و یکی از مناطق گردشگرپذیر و توریستی استان محسوب می‌شود که از حیث فضای سبز و درختکاری نیازمند تلاش بیشتری است.
7333/1648انتهای پیام /*