موزه فاطمی باید همانند یک کتاب مستند و درس‌آموز باشد

آیت‌الله سید محمد سعیدی در مراسم بازگشایی موزه آستان مقدس بانوی کرامت با بیان اینکه تقارن نیمه شعبان با عید نوروز موجب افزایش خیر و برکت این ایام شده است، اظهار کرد: امیدواریم در سال جاری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بتوانیم به شیوه مطلوب روند خدمت به زائران حرم مطهر را دنبال کنیم.


وی با اشاره به اینکه چینش و به نظم درآوردن یک مجموعه کاری الهی، عرفی و عقلایی است، اضافه کرد: انبیای الهی نیز در هر دوره‌ای بر اساس نیازها با نظم خاصی از سوی خداوند متعال فرستاده شدند و ائمه اطهار علیهم‌السلام نیز بر اساس نیازها و الزامات زمان خاصی در میان مردم حضور یافتند.


سعیدی با تاکید بر اینکه چینش‌ها باید بر اساس ضرورت‌ها و اهمیت انجام شود، مطرح کرد: به تعبیر امام علی علیه‌السلام نظام‌مند بودن بسیار ارزشمند است و در هر امری توجه به این اصل می‌تواند راهگشا باشد.


نماینده ولی‌فقیه در استان قم، موزه آستان کریمه اهل‌بیت سلام‌الله علیها را مکانی برای مطالعه و درس‌آموزی دانست و گفت: موزه فاطمی باید همانند یک کتاب مستند و مجسم باشد و در آن از و درس‌آموز استفاده شود تا زمانی که یک فرد از این موزه بازدید می‌کند انگار که یک کتاب را مطالعه کرده است.


پایان پیام