میراث فرهنگی در 10 نقطه پاوه نمایشگاه برپا کرده استهادی شریفی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه ظرفیت اسکان چهار هزار گردشگر نوروزی در پاوه فراهم شده است، افزود: حدود هفت اقامتگاه بوم گردی در روستاهای ساتیاری، هجیج، شرکان، نسمه و شمشیر فعال است که ظرفیت اقامت آنها اکنون تقریبا پر شده است.
وی اظهار کرد: همچنین در روستای ساتیاری یک نوروزگاه بزرگ برپا شده که گردشگران تاکنون استقبال بسیار خوبی از آن داشته اند.
وی تاکید کرد: در روستاهای زردویی و دودان 2 قرآن دست نویس مربوط به دوره تیموریان وجود دارد که هر ساله بازدید کنندگان بسیاری دارند.
رئیس اداره میراث فرهنگی پاوه در پایان روستای خانقاه، سد داریان، امامزاده سید عبیدالله، غار خالوحسین، چشمه بل، موزه مردم شناسی پاوه، روستای شرکان، روستای هجیج، روستای نسمه و روستای شمشیر را از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان پاوه عنوان کرد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پاوه در ادامه همچنین از راه اندازی 2 موزه روستایی در این شهرستان خبر داد و گفت: این 2 موزه به مناسبت عید نوروز و در روستاهای شرکان و خانقاه بصورت دائمی راه اندازی شده اند.
وی همچنین از افزایش آمار ورود گردشگران نوروزی به این پاوه خبر داد و افزود: اکیپ های راهنمای گردشگر در ورودی شهرهای پاوه، باینگان و نودشه مستقر هستند.
شهرستان پاوه با 64 هزار تن جمعیت در 130 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع شده است.
3033/8066انتهای پیام /*