نمادهای نوروزی استقبال از گردشگران در آستارا نصب شدشهردار آستارا روز شنبه در خصوص نصب این نمادهای نوروزی به خبرنگار ایرنا گفت: نمادهای نوروزی و سفره هفت سین در فضایی به مساحت 12 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 30 میلیون ریال در میدان شهرداری در معرض دید عموم قرار گرفت.
جواد معیتی افزود: شهرداری آستارا با بسیج نیروهای خدمات رسان علاوه بر پاکسازی یک هزار هکتار از معابر اصلی و فرعی و رنگ آمیزی جدول ها، 2 واحد کمپ اقامتی را با ظرفیت پذیرش حدود 400 خانوار آماده کرده است.
وی خاطرنشان کرد: 20 هزار نسخه دفترچه معرفی اماکن گردشگری و نقشه راه های مواصلاتی در مبادی ورودی آستارا در ایستگاه های جمعیت هلال احمر توزیع خواهد شد.
معیتی آستارا را جزو چهار شهر گردشگرپذیر گیلان عنوان کرد و گفت: بیشتر گردشگران آستارا از نوار ساحلی آن دیدن می کنند و شهرداری، طرح سالمسازی دریا را با 10 هکتار مساحت برای استقبال از گردشگران آماده کرده و دارای نمازخانه، حمام، اتاق مدیریت و پذیرش، سرویس بهداشتی، آمفی تئاتر روباز، زمین های فوتبال، والیبال و هندبال ساحلی، پارکینگ، آلاچیق، پارک کودک و شناگاه های مستقل مردان و زنان است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و با 13 هتل، 9 هتل آپارتمان، هفت مهمانپذیر و 26 واحد پذیرایی بین راهی، آماده استقبال از مسافران نوروزی است و با میزبانی میلیون ها گردشگر در سال و تردد بیش از 800 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مرز آن، جزو 20 شهر گردشگرپذیر کشور محسوب می شود.
7105 / 7124 / 2007انتهای پیام /*