نمایشگاه توانمندیهای زنان روستایی شهرستان ایذه برپا شدمصطفی سمالی در حاشیه آئین افتتاح این نمایشگاه در‌گفت و‌گو با خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه نمونه هایی از توانمندیها، تولیدات و آثار فعالیتهای بانوان روستایی شامل فراورده های لبنی، موادغذایی، تولیدات کشاورزی از جمله گیاهان دارویی، گیاهان زینتی(کاکتوس) زعفران و هنرهای دستی از جمله خیاطی، جوراب بافی، چوقا بافی، قالی بافی، عروسکهای بافتنی, گلسازی، مجسمه سازی،از تعاونی های روستایی شهرستان ایذه را به نمایش گذاشته است.
سرپرست فرمانداری ایذه افزود: نمایشگاه توانمندیهای زنان روستایی بمناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از امروز صبح در قالب 20 غرفه کار خود را آغاز کرده و تا 22 بهمن برای بازدید علاقمندان در محل نمایشگاه جهاد کشاورزی ایذه دایر خواهد بود.
وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی فعالیتها و توانمندیهای دوشیزگان و بانوان روستایی،ارایه فعالیتهای جهاد کشاورزی درزمینه ارتقای سطح دانش و تواناییهای زنان روستایی،ایجاد انگیزه هرچه بیشتر بین آنان برای شکوفایی استعدادهای بالقوه و ارج نهادن به فعالیت های آنان اعلام کرد.
سمالی افزود: در این‌نمایشگاه گل هایی زینتی و‌آپارتمانی و زعفران ایذه مورد توجه قرار گرفته که این 2محصول به بیش از 25‌کشور‌از جمله هلند و اندونزی صادر‌می شوند.
شهرستان ایذه در شمال شرقی استان خوزستان قرار گرفته است.
7161/6002
خبرنگار: مهسا نوروزی**انتشار : کبری آقازریانتهای پیام /*