نوای نواگردان در شب سوم جشنواره موسیقی فجر

به گزارش ایسنا، گروه نواگردان به سرپرستی پویا محمدی و خوانندگی مهدی اصغرپور در سانس ‌نخست فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه رفتند که تعداد صندلی‌های خالی آن به وضوح از صندلی‌های اشغال‌شده بیشتر بود.

این گروه که پس از گروه آرام جان در همان سانس اجرا داشتند، با اجرای پنج قطعه سانس خود را به پایان رساندند.

سرپرست و نوازنده سنتور پویا محمدی، خواننده مهدی اصغری، نوازنده‌های تار پوریا سلیمانی و محمدرضا عزیزی، نوازنده‌های کمانچه صابر محمدی و علی مرادزاده، نوازنده نی حامد محسن‌نژاد، نوازنده تنبک جلال نقی‌لو و نوازنده‌های عود و سنتور ستاره مستفیضی و یلدا ربیعی بودند.

گروه نواگردان از سال ۱۳۹۳ به سرپرستی پویا محمدی فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون در چند جشنواره داخلی روی صحنه رفته است.

این گروه تمرکز خود را بر اجرای موسیقی ایرانی قرار داده و در سال‌های ۹۴ و ۹۵ مقام نخست جشنواره آوای امید زنجان را به دست آورده است.

در این شب، تار، سنتور، کمانچه، تنبک، عود، نی و هرچه که برای یک آواز موسیقی اصیل ایرانی لازم است در اجرای این گروه مهیا بود.

تار و کمانچه و سنتور در تمام طول اجرا همراه با صدای خواننده گروه، مهدی اصغرپور، بی‌وقفه نواخته شدند.

قطعات تنهایی و بیت‌الغزل با آهنگسازی پویا محمدی، قطعه ضرب دشتی با آهنگسازی غلامحسین بیگجه خوانی، قطعه کرانه‌های معنی با آهنگسازی پوریا سلیمانی و قطعه محبوب من وطن با آهنگسازی پرویز مشکاتیان قطعاتی بودند که در فرهنگسرای نیاوران توسط گروه نواگردان اجراء شدند.

انتهای پیام