نیروهای جست و جو در صورت بهبود شرایط هوا به ارتقاعات دنا اعزام می‌شوندبه گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز جمعه در نشست ستاد مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد که با حضور فرماندهان ارتش، مسئولان تیم امداد و نجات، نماینده بویراحمد و دنا در مجلس و سایر مسئولان در شهرستان دنا برگزار شد، افزود: هم اکنون همه نیروها در حالت آماده باش قرار دارند، اما با توجه به شرایط آب و هوایی و هشدار سازمان هواشناسی امکان عملیات جست و جوی پیکرها وجود ندارد.
وی بیان کرد: در جلسه ستاد مدیریت بحران باید همه جوانب عملیات جست و جوی پیکرها با جدیدترین روش‌ها برای صعود نیروها به ارتفاعات اجرایی شود.
احمدی ابراز داشت: با بهبود شرایط آب‌ و هوایی در کمترین زمان ممکن نیروها به منطقه سقوط هواپیما اعزام می‌شوند.
در این نشست همچنین مسئولان گروه‌های تخصصی امداد و نجات و فرماندهان نیروهای ارتش آخرین وضعیت نیروها و برنامه‌های خود برای صعود به ارتفاعات را شرح دادند.
عملیات روز ششم جست و جوی پیکر جانباختگان سانحه هوایی پرواز تهران به یاسوج به دلیل شرایط نامناسب هوا همچنان متوقف است.
25 گروه امدادی پنج نفره از مسیر کوه گل سی سخت به ارتفاعات پازن پیر حد فاصل شهرستان سمیرم و سی سخت آماده انجام عملیات جست و جو در صورت بهبود شرایط هستند.
پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان از تهران به یاسوج با 60 مسافر و 6 خدمه صبح یکشنبه گذشته در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل محو ‌شد و بر اساس گزارش اورژانس کشور در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد.
این هواپیما هر روز دو پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران به یاسوج انجام می‌داد که در هر نوبت به ‌طور میانگین 50 تا 60 مسافر را جا به جا می‌کرد.
روز سه شنبه پس از 48 ساعت جست و جو لاشه این هواپیما در کوه‌های نقل در مرز بین شهرستان‌های سمیرم استان اصفهان و دنا در کهگیلویه و بویراحمد پیدا شد.
در روزهای چهارم و پنجم به علت شرایط نامساعد هوا و بارش برف و باران و وزش باد عملیات جست‌وجوی پیکر جانباختگان نیمه‌تمام ماند.
7531/6110/1772انتهای پیام /*