هفتمین محموله پیکر جانباختگان سانحه هوایی تحویل پزشک قانونی شدکامروز امینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک مراحل کدگذاری، عکس‌برداری و نمونه برداری از هفتمین محموله برای انجام آزمایش‌های ژنتیک آغاز شده است.
وی افزود: این محموله بقایای پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی امروز در شانزدهمین روز جست و جو توسط امدادگران هلال احمر و تکاوران ارتش پیدا شده بود.
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تیم تخصصی پزشکی قانونی کار خود را بر روی هفتمین محموله بقایای جانباختگان سانحه هوایی آغاز کرده اند و در نهایت به آزمایشگاه مرکزی در استان فارس ارسال می‌شود.
وی عنوان کرد: نمونه برداری و کدگذاری از 95 بافت انسانی یافت شده از سانحه هواپیمای ای تی آر 72 در یاسوج انجام شده است.
امینی ابراز داشت: تعداد زیادی از بافت های انسانی تحویل داده شده به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تعیین هویت شده اند.
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: برخی شایعات مبنی بر زنده بودن یکی از جانباختگان سانحه هوایی در فضای مجازی مورد تایید نبوده و علت فوت همگی آنها به سبب جراحات شدید و صدمات ناشی از سانحه هوایی است.
وی افزود: هیچ گونه شواهد یخ زدگی که مبنی بر علت فوت جانباختگان باشد تاکنون مشاهده نشده است.
در شانزدهمین روز از عملیات جست وجو و انتقال بقایای پیکر جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج ، 50 نیروی متخصص امدادی در ارتفاعات دنا حضور داشتند.
ارتفاع برف در کوه دنا، گردنه بیژن و محل سقوط هواپیمای تهران – یاسوج حدود سه متر گزارش شده است.
هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد هوای منطقه را برای انجام عملیات جست و جو تا پایان امروز دوشنبه مساعد پیش بینی کرده است.
در روزهای گذشته در چند مرحله قسمت‌هایی از پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی تهران – یاسوج پیدا و برای احراز هویت به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شدند.
پرواز شماره 3704 هواپیمای آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح یکشنبه 29 بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج ‌شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد و لاشه آن 48 ساعت پس از سقوط پیدا شد.
ششمین محموله بقایای پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی که در پانزدهمین روز جست وجو توسط امدادگران هلال احمر و تکاوران ارتش پیدا شده بود دیروز به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شد.
9868/6110انتهای پیام /*