هلال احمر ایلام نوروز 97 به 64 حادثه امداد رسانی کردحسین عارفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این حوادث 32 نفر به مراکز درمانی منتقل، 176 نفر بصورت سرپایی مداوا و 2 نفر نیز فوت شدند.
به گفته وی، در این مدت زمینه اسکان بیش از 100 مسافر توسط پایگاه های این جمعیت در نقاط مختلف استان فراهم شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام یادآور شد: در این طرح علاوه بر 11 پایگاه جاده ای ثابت مستقر در جاده های ارتباطی استان، چهار پایگاه دیگر نیز به صورت سیار راه اندازی شده است.
عارفی افزود: 9 دستگاه خودروهای نجات، 15 دستگاه آمبولانس و پرسنل پشتیبان به همراه امدادگران آموزش دیده از 25 اسفند پارسال تا 15 فروردین ماه جاری در این پایگاه ها مستقر و نسبت به ارائه خدمات امداد جاده ای به مسافران نوروزی اقدام کردند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام همچنین از احداث 2 پایگاه امدادی این جمعیت ویژه کاروان های راهیان نور در مسیر یادمان شرهانی و نقطه ایثار اشاره کرد و یادآور شد: بالگرد این جمعیت بر اساس برنامه زمان بندی شده در طول تعطیلات در مرکز این استان از سوم تا هشتم فروردین ماه با هدف تسریع در عملیات امدادرسانی سوانح احتمالی جاده ای و کاهش تلفات حوادث مستقر شد.
وی اضافه کرد: همچنین به منظور رفاه حال مسافران خیمه های نماز توسط این جمعیت در جاده های استان ایلام بر پا شد تا نمازگزاران در این مکان ها فریضه نماز را بجا آورند.
عارفی افزود: این جمعیت به عنوان عضو ستاد تسهیلات سفر در تعطیلات نوروزی امسال آماده خدمات رسانی به مسافران بود و نیروهای جمعیت نیز در حالت آماده باش کامل درآمدند.
طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با هدف کاهش حوادث جاده ای و تسریع در امدادرسانی به آسیب دیدگان حوادث همه ساله توسط جمعیت هلال احمر اجرا می شود.
7171/6119انتهای پیام /*