هلال احمر درصدد تقویت روحیه صلح و امید درجامعه استبه گزارش ایرنا علی اصغر پیوندی، روزسه شنبه در مراسم درختکاری و آغازهفته منابع طبیعی، که در پارک پردیسان تهران برگزار شد، با بیان این که اگر بتوانیم فرهنگ درختکاری را در کشور گسترش دهیم، گفت: با گسترش این فرهنگ مانع از شیوع خشکسالی در کشور می شویم.
وی افزود: این فرهنگ در میان ایرانیان از سال های بسیار دور وجود داشته و امیدواریم جمعیت هلال احمر نقش موثری در این زمینه داشته باشد و بتوانیم روحیه صلح و دوستی را تقویت و محیطی با نشاط ایجاد کنیم.

** حفظ درخت مهم تر از کاشت آن است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیزدر مراسم امروز با بیان این که ما درخت می کاریم، اما از آن نگهداری نمی کنیم، گفت: اکنون حفظ درخت مهم تر از کاشت آن است و باید درختانی بکاریم که ضمن نیاز کمتر به آب با شرایط آب و هوایی مناطق سازگاری داشته باشند.
عیسی کلانتری با اشاره به این که باید در فرهنگ محیط زیست و درختان بیشتر کار کنیم، عنوان کرد: متاسفانه فرهنگ عمومی ما به خصوص در بخش های دانش آموزی در این زمینه ضعیف است. باید طوری پیش برویم که دانش آموزان حافظان محیط زیست باشند و در فرهنگ محیط زیست بیش از گذشته فعال باشند.

**اهداء کمک نقدی وغیرنقدی سفیرکره جنوبی به زلزله زدگان کرمانشاه
کیم سونگ هو، سفیر کره جنوبی در تهران در دیدار با محمود محمدی نسب، دبیرکل جمعیت هلال احمر، تعدادی چادر زمستانی به ارزش یکصد هزار دلار و همچنین دویست هزار دلار کمک نقدی برای آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه اهداء کرد.
کیم سونگ هو در این دیدار، خواستار افزایش همکارهای فرهنگی و بشردوستانه میان جمعیت هلال احمر ایران و جمعیت ملی صلیب سرخ کره جنوبی شد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر نیز دراین دیدار با بیان این که روابط گسترده و مناسبی میان دو کشور ایران و کره جنوبی در حوزه مسائل اقتصادی وجود دارد، تاکیدکرد: با توجه به توانمندی جمعیت ملی کره جنوبی وهمچنین تجارب ارزشمند جمعیت هلال احمر ایران در حوزه مدیریت بحران، تبادل این تجربیات می تواند در گسترش روابط میان دو جمعیت ملی بسیار موثر باشد.
محمدی نسب در ادامه به اشتراکات و تقارن فرهنگی میان دوکشور ایران و کره جنوبی نیز اشاره کرد و افزود: نامگذاری خیابانی در شهر تهران به نام خیابان سئول و خیابانی درکشور کره جنوبی به نام خیابان تهران به نمایش گذاشتن اشتراکات فرهنگی میان دوکشوراست و ما نیز خواستار گسترش همکاری ها و تبادل تجربیات با جمعیت ملی صلیب وسرخ کره جنوبی هستیم.
اجتمام*1724*3377انتهای پیام /*