همه دستگاه ها در حوزه سلامت مسوول هستندبه گزارش ایرنا، مجید خدابخش روز شنبه در نشست مشترک شورای اداری استان و مجمع استانی سلامت، با اشاره به اینکه تنها 25 درصد از امور مربوط به حوزه سلامت و بهداشت جامعه توسط وزارت بهداشت مدیریت می‌شود، افزود: نقش اصلی در این زمینه برعهده خود مردم است.
وی با اشاره به تغییر سبک زندگی و اقتضائات زندگی مدرن امروزی، ادامه داد: کم‌تحرکی، عدم توجه به سلامت مواد غذایی و عدم رعایت استانداردها از جمله معضلات زندگی ماشینی است که همه باید درخصوص آنها احساس مسئولیت کنند؛ چراکه هزینه‌های سرسام‌آور بی‌توجهی به موضوع سلامت، متوجه کل جامعه می‌شود.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به موضوع سلامت معنوی، گفت: آرامش، حلقه گمشده بشر است و انسان‌ها به روش‌های مختلف به دنبال آن هستند؛ در حالی که این نعمت بزرگ به‌صورت رایگان از سوی خداوند در اختیار ما قرار داده شده است.
وی با بیان اینکه یاد خدا، آرامش واقعی است، افزود: همه توصیه‌های دینی و قرآنی برای آرامش و سلامت معنوی بشر است و طبق آیه قرآن، تنها چیزی که در روز حساب به کار انسان می‌آید قلب سالم است.
خدابخش با ابراز خرسندی از تشکیل مجمع استانی سلامت، تأکید کرد: در این مجمع قرار است همه باهم کار کنیم، نگاه ما باید مثبت و همراه با تعامل و در مسیر ترویج خیرخواهی، نواندیشی و نوع‌دوستی باشد.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه استان آذربایجان شرقی در بحث خیرین زبانزد است، گفت: هم‌اکنون یک بیمارستان 550 تخت‌خوابی برای کودکان و یک بیمارستان 250 تخت‌خوابی برای بیماران سرطانی توسط خیران در حال ساخت است و کارهای بی‌نظیر دیگری هم انجام می‌شود که باید این روحیات مثبت را تعمیم دهیم.
استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: این اولین و اساسی‌ترین گام در تحقق اهداف مجمع استانی سلامت است و اگر بتوانیم قدم اول را محکم برداریم این مجمع بسیار مهم و ارزشمند می‌تواند در دستیابی به اهداف خود موفق باشد.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های شهرداری تبریز در مجموعه تفریحی عینالی تبریز، به مدیران استان توصیه کرد که حداقل دو بار در هفته از امکانات این مجموعه استفاده کنند تا ضمن تضمین سلامت خود در مسیر خدمت به مردم، اهمیت موضوع سلامت را به شهروندان نیز یادآوری کنند.
خدابخش با اشاره به اینکه امروز آخرین جلسه شورای اداری استان در سال 96 برگزار می‌شود، ادامه داد: از همه مدیران و کارکنان دستگاه‌های دولتی که در طول این سال منشأ خدمات بودند قدردانی می‌کنم و امیدوارم سال جدید توأم با خیر و برکت و نشاط باشد تا بتوانیم تحت زعامت رهبر معظم انقلاب و در سایه سیاست‌های دولت تدبیر و امید، در خدمت ملت شریف، مومن و متدین استان آذربایجان شرقی باشیم.
وی با اشاره به سخنران مادر شهیدان علی و سعید حداد رضایی در این جلسه، گفت: در راستای تعمیق ارزش‌های ایثار و شهادت مقرر شده در هر جلسه شورای اداری استان از سخنان یکی از ایثارگران استفاده کنیم تا مسیری را که شهدا، امام و رهبری برای ما ترسیم کرده‌اند از یاد نبریم.
6120/6183انتهای پیام /*