ورود پیکر مطهر 2 شهید گمنام دفاع مقدس به زاهداننماینده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در سیستان و بلوچستان در حاشیه مراسم استقبال از پیکر مطهر شهدا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: پیکر پاک این شهدا که 19 و 30 ساله هستند در مناطق عملیاتی رمضان و خیبر بازمانده از دوران دفاع مقدس شناسایی شده است.
سرهنگ پاسدار حمزه دهقان افزود: پیکر مطهر این 2 شهید گمنام امروز و فردا در کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان شرکت داده می شود.
وی گفت: پیکر این شهدا روز اول اسفندماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان در زاهدان خاکسپاری می شوند.
نماینده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: با ورود پیکرمطهر این 2 شهید گمنام این استان در مجموع مفتخر به میزبانی از 109 شهید در 47 نقطه شده است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفر جمعیت و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
این استان از 2 حوزه سیستان در شمال استان شامل شهرستان های زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز و بلوچستان در جنوب با شهرستان های خاش، ایرانشهر، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، چابهار و کنارک تشکیل شده است.
شهرستان های زاهدان و میرجاوه نیز در مرکز این استان واقع شده اند.
7316** 6081 خبرنگار: عصمت جهانی **انتشاردهنده: حیدر سرایانی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*