پاسگاه محیط بانی کوه گل دراختیارتیم های امدادی سانحه هوایی قرارگرفتسید اسدالله هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم های امدادی و عملیاتی در این پاسگاه محیط بانی اسکان یافته و سازماندهی می شوند.
وی افزود: وسایل نقلیه و شبکه بی سیم اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد نیز در اختیار تیم های امدادی و عملیاتی است و این امر تا زمان پایان عملیات انتقال پیکر جانباختگان سانحه هوایی ادامه دارد.
هاشمی بیان کرد: علاوه بر این، جمعی از محیط بانان و کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد نیز از زمان وقوع سانحه هوایی به تیم های جست و جو برای یافتن لاشه هواپیمای سقوط کرده و انتقال پیکر جانباختگان آن پیوستند.
پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح روز یکشنبه 29 بهمن تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع «ای تی آر 72» پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج می‌شود و بر اساس اعلام اورژانس خبر سقوط این هواپیما در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم اعلام شد.
این هواپیما هر روز یک پرواز از تهران به یاسوج و یک پرواز بر عکس داشت که به‌طور میانگین 50 تا 60 مسافر حمل می‌کرد.
روز سه شنبه و پس از 48 ساعت جست و جو اعلام شد که لاشه این هواپیما در کوه‌های نقل در مرز بین شهرستان‌های سمیرم از توابع اصفهان و دنا در کهگیلویه و بویراحمد پیدا شد.
از روز گذشته و به دلیل شرایط نامساعد جوی عملیات جست و جو و انتقال پیکر جانباختگان این سانحه هوایی به طور موقت متوقف شده است.
7535/6110انتهای پیام /*