پرتاب زباله از خودرو 30 هزار تومان جریمه داردبه گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی پرویز آرامنش افزود: با توجه به اینکه پسماند و زباله بیشترین آسیب را در ایام نوروز به طبیعت وارد می کند، با رایزنی هایی که از سوی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با رئیس پلیس راهور ناجا صورت گرفت مقرر شده افرادی که داخل شهر یا جاده زباله خود را از داخل خودرو به بیرون پرتاب کنند؛ جریمه شوند.
وی اظهار کرد: متاسفانه بعد از پایان تعطیلات نوروز به ویژه بعد از سیزده ‌بدر وضعیت پارک‌ها و تفرجگاه ها و طبیعت به دلیل انباشت پسماند و زباله شکل بدی می‌گیرد که این زباله‌ها معضلات بسیاری برای منابع طبیعی و محیط زیست کشور ایجاد می کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: ماموران یگان حفاظت استان در نوروز به صورت شبانه روزی و در قالب تیم های گشت و کنترل، همه مناطق تحت مدیریت و آزاد استان را مورد بازدید و کنترل قرار می دهند تا در صورت تخلف با خاطیان برخورد قانونی شود.
وی از عموم مردم دعوت کرد با طیب خاطر و اطمینان کامل ضمن حفظ محیط زیست از مناطق این استان دیدن کنند و از طبیعت زیبا و سرسبز بهاری خراسان جنوبی نهایت لذت را ببرند.
آرامنش همچنین از اختصاص شماره تلفن برای رفاه حال مردم و مسافران نوروزی خبر داد و گفت : با شماره تلفن 1540 که از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان در اختیار عموم قرار گرفته است مردم می توانند به صورت رایگان و شبانه روز در صورت مشاهده هرگونه تخریب محیط زیست، شکار و آزار و اذیت جانوران و … مراتب را در اختیار این اداره کل قرار دهند تا پیگیری های لازم صورت گیرد.
3215*3028انتهای پیام /*