پرداخت بیش از 46 میلیارد ریال تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی در سردشتکریم معروفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون 392 متقاضی برای برخورداری از این طرح به بانک های عامل معرفی شده و امسال 234 نفر از این تسهیلات بهره مند شده اند.
وی افزود: در این طرح به هر واحد مسکونی که در مناطق یاد شده و زیر نظر کارشناسان بنیاد مسکن ساخته شود، مبلغ 200 میلیون ریال تسهیلات با سود 5 درصد و بازپرداخت 15ساله از طریق بانک های عامل شهرستان به متقاضیان پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه اشخاص متقاضی جهت استفاده از سهمیه امسال تا پایان اسفند ماه جاری فرصت ثبت نام در این طرح را دارند اضافه کرد: هیچ محدودیتی برای متقاضیان طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی ساخت مسکن مقاوم در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر وجود ندارد.
وی بیان کرد: از ابتدای این طرح در سال 1385 تاکنون 4 هزار و چهارصد واحد مسکونی در مناطق روستایی سردشت مقاوم سازی و بهسازی شده است.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سردشت همچنین از صدور 550 جلد سند ثبتی در این شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت: بنیاد مسکن شهرستان سردشت در زمینه صدور اسناد رسمی مالکیت شش دانگ متقاضیان در تمامی روستاهای بالای 20خانوار و نیز شهرهای زیر 25 هزار نفر در ربط و میرآباد اعلام آمادگی می کند.
معروفی افزود: طی سال های گذشته تا کنون تعداد 12 هزار و 560 جلد سند ثبتی صادر و تحویل متقاضیان شده است.
وی اضافه کرد: بنیاد مسکن در این طرح با انجام تمام اقدامات مربوط به صدور سند با همکاری و تعامل تنگاتنگ با ثبت اسناد شهرستان به صدور اسناد تک برگی تمام ابنیه موجود در داخل طرح هادی را اقدام می کند.
سردشت با 120 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و در امتداد مرزهای ایران با شمال عراق قرار گرفته است.
7562/3093/2093انتهای پیام /*