پروژه های عمرانی و خدماتی بخش رودهن افتتاح و کلنگ زنی شدمجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه افتتاح پروژه های عمرانی و خدماتی بخش رودهن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با ایام دهه مبارک فجر، شاهد افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی و خدماتی در حوزه ورزش، مسکن مهر، خدماتی و زیربنایی و … در بخش رودهن بودیم که بر اساس سیاست های دولت در تلاش هستیم تا پایان سال جاری از محل اعتبارات و محلی به ویژه شهرداری، بخش عمده ایی از مطالبات منطقه را مرتفع کنیم.
این مقام مسئول تصریح کرد: بنابر قول اداره کل مسکن و شهرسازی تا پایان سال درصد زیادی از موضوعات مسکن مهر از لحاظ تحویل و هم امکانات حل خواهد شد.
وی به پروژه های افتتاح و کلنگ زنی شده در این بخش اشاره و بیان کرد: سالن ورزشی سادات محله در قالب یک سالن چند منظوره که تکمیل و آماده سازی آن با مشکلاتی مواجه بود، امروز به همت شهرداری و شورای شهر رودهن مورد بهره برداری قرار گرفت.
همچنین مهدی کچویی، شهردار رودهن عنوان کرد: امروز 4 پروژه در بخش رودهن افتتاح و کلنگ زنی شد که می توان به کلنگ زنی ساختمان اداره ورزش و جوانان بخش رودهن به مساحت 220 متر با پیش بینی اعتبار 400 میلیون تومانی و پروژه کلنگ زنی ساختمان آتش نشانی مسکن مهر رودهن با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان در زمینی به مساحت 800 متر که در دو طبقه طراحی شده است، اشاره کرد.
شهردار رودهن در خصوص سومین پروژه بخش رودهن بیان کرد: کلنگ زنی کلانتری مسکن مهر رودهن در زمینی به مساحت 1200 متر و با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان در بودجه سال آینده رودهن دیده شده که انجام خواهد شد و این سه پروژه در دهه فجر سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
این مقام مسئول تصریح کرد : پروژه چهارم افتتاح سالن ورزشی چند منظوره سادات محله در زمینی به مساحت حدود 635 متر با اعتباری بالغ بر 430 میلیون تومان به مرحله بهره برداری رسیده که تجهیز سالن افتتاح آن در مدت 2 ماه انجام شد.
وی با بیان اینکه در سال آینده پروژه های عمرانی شهر رودهن با افزایش 50 درصدی بودجه ادامه می یابد، در خصوص فعالیت های عمرانی منطقه مهرآباد، گفت: جدول کشی معابر، تعریض خیابان و آسفالت با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون تومان در حال اجراست و یک میلیارد تومان نیز برای دیگر عملیات عمرانی در نظر گرفته شد.
کچویی عنوان کرد: در سه ماه اخیر یک المانی برای سه شهید منطقه سادات محله با هزینه ای بالغ بر 70 میلیون تومان طراحی و احداث شد که این مهم نیز یک ماه پیش طی مراسمی به بهره برداری رسید.
همزمان با دهه مبارک فجر، 79 پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان دماوند افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود که با بهره برداری از این تعداد پروژه زمینه اشتغال به کار 190 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این شهرستان فراهم می شود.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از2بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: الهام حیدری**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7246//1348انتهای پیام /*